Zavřít reklamu

Intel-Logo-for-Light-Peak
Server VentureBeat dnes vydal zajímavou zprávu, ve které uvádí, že Intel má tisíc zaměstnanců, kteří se věnují vývoji LTE čipu s označením Intel 7360 pro chystaný iPhone 7. Už dříve se spekulovalo, že Apple bude s Intelem spolupracovat na vývoji některých čipů pro budoucí generaci iPhonu, namísto dosavadního Qualcommu, který například vyrobil nejnovější a dvojnásobně rychlejší LTE čip pro iPhone 6s a iPhone 6s Plus

Podle zdrojů má čip Intel 7360 nabídnout rychlost stahování až 450MB/s a přidat podporu pro 29 frekvenčních pásem. Intel touží uzavřít s Applem smlouvu, což je důvod, proč se chystá věnovat tolik prostředků na vývoj čipu, který by měl začít dodávat koncem tohoto roku.

LTE čipy pro iPhone 7 by však mohly být hned od dvou výrobců, a to jak od Intelu, tak od Qualcommu. iPhone 7 s čipem od Intelu by poté byl dodáván do rozvojových zemí v Asii a Latinské Americe. Intel ale prozatím ještě není oficiálním dodavatelem, ale už brzy by měl uzavřít dohodu s Applem.

Jenže společnost Intel by měla Apple posunout ještě dále a kromě LTE čipu by mohla začít vyrábět speciální čipy, které by spojovaly jak procesory Ax, tak LTE čipy do jednoho jediného. Apple totiž zaujala technologie, kterou bude Intel čipy vyrábět a mohlo by tedy dojít ke sjednocení respektive k integrování LTE čipu do procesoru, což by mělo za důsledek vyšší rychlosti a menší spotřebu.

Technologii Apple pojmenoval System-on-a-chip a Intel by mohl vyrábět 14-nm procesory Ax. Společnost rovněž vyvíjí 10-nm výrobním procesem procesory pro mobilní telefony, které prý Apple zaujaly natolik, že už brzy bychom se jich mohli dočkat v některém z dalších iPhonů.

Server VentureBeat ale podotýká, že integrovaného LTE čipu se pravděpodobně v iPhonu 7 ještě nedočkáme a stejně tak se tedy nedočkáme ani procesoru Ax od Intelu. iPhone 7 tedy opět nabídne procesor od společností TSMC a Samsungu, jako tomu bylo doposud, což nevedlo k příliš dobrým výsledkům a začala málem další aféra, než se vše uvedlo na pravou míru. V iPhonu 7 se tedy dočkáme procesoru od Samsungu a TSMC a LTE čipu od Intelu a Qualcommu.

iPhone 6s A9 procesor

*zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější