Zavřít reklamu

Apple A9V posledných dňoch začalo veľké množstvo užívateľov zisťovať, aký procesor majú vo svojom iPhone 6s, pretože benchmarky ukazovali výrazné rozdiely medzi procesormi od Samsungu a procesormi od TSMC. Všetko vyvrcholilo včera, keď test Geekbench ukázal, že čip od TSMC, ktorý je mimochodom vyrobený s použitím menej pokročilej technológie, v skutočnosti vydrží až o 2 hodiny dlhšie, než procesor od Samsungu. No a pretože výdrž batérie je kontroverzná záležitosť u iPhonov, pochopiteľne to vyvolalo pobúrenie a niektorí ľudia zvažovali, že svoj mobil vymenia za iný kus. Apple sa preto ozval a poskytol oficiálne vyjadrenie k situácii, ktorá začala pomaly získavať označenie ChipGate alebo Samsung-gate. 

Spoločnosť vyhlásila, že jej vlastné testy nasvedčujú, že rozdiel vo výdrži batérie u zariadení síce existuje, ale je minimálny a v skutočnosti to sú len nejaké 2-3%. Benchmarky však ukazovali rozdiely od 6 až po 22%, čo je výrazne viac. Apple tvrdí, že spravil interné testovanie a zozbieral dáta užívateľov, aby zisťoval rozdiely vo výdrži batérie. Spoločnosť vraví, že benchmarky ako ten včera vydaný, nie sú úplne pravdivé, pretože nereprezentujú spôsob, akým sa míňa batéria pri každodennom používaní telefónov, namiesto toho vyťažujú procesor na maximum, aby čo najrýchlejšie vybili batériu zariadenia.

Preto sú tieto testy podľa slov Applu zavádzajúce a spoločnosť z vlastných zistení vie, že rozdiely medzi procesormi v iPhone 6s a iPhone 6s Plus sa pohybujú len na úrovni 2-3%, čo je oveľa menej, než uvádzajú užívatelia. Ide o miniatúrny rozdiel, ktorý navyše ešte stále spadá do tolerancie a môže sa prejaviť aj medzi zariadeniami, ktoré využívajú procesory od rovnakého výrobcu. Apple nakoniec už len vraví, že procesor Apple A9, ktorý sa nachádza v iPhone 6s a iPhone 6s Plus, je najpokročilejším mobilným procesorom na svete. Každý jeden vyrobený čip musí spĺňať najvyššie štandardy Applu, aby bolo možné zaručiť neuveriteľný výkon a skvelú výdrž batérie a to bez ohľadu na kapacitu, model alebo farbu zariadenia.

Processor A9 iPhone 6s

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.