Zavřít reklamu

Tesla Motors - icon logoApple pri oznámení finančných výsledkov oznámil, že spoločnosť má kapitál vo výške viac ako 202 miliárd dolárov, čo je už naozaj slušné číslo, za ktoré si vie kúpiť takmer akúkoľvek spoločnosť na svete. Ale je jasné, že Apple si nekúpi niečo, čo vôbec nesúvisí s jeho plánmi, no predsa len sa môžeme dočkať zaujímavých akvizícií, ktoré by mohli byť tak medializované ako minuloročné odkúpenie spoločnosti Beats Electronics, vďaka ktorej sa Apple stal výrobcom obľúbených slúchadiel a zároveň poskytovateľom novej streamovacej služby Apple Music.

Lenže mohli by sme sa dočkať ešte jednej a oveľa zaujímavejšej akvizície. Apple by totiž mohol kúpiť Teslu a mohol by tak urýchliť svoje plány týkajúce sa vývoja automobilu Titan, na ktorom údajne pracuje. Že by sa technologický svet mohol dočkať takejto akvizície, si myslí renomovaný analytik Gene Munster zo spoločnosti Piper Jaffray a o svoj názor sa podelil v rozhovore pre Bloomberg Radio. Myslí si totiž, že pri tak veľkých peniazoch by bolo rozumné investovať do automobilového priemyslu, do ktorého chce Apple podľa špekulácií vstúpiť.

Navyše, Apple nielen že v posledných mesiacoch začal preberať zamestnancov Tesle, ale aj Tesla začala preberať zamestnancov Applu, vďaka čomu majú tieto dve spoločnosti k sebe celkom blízko. Netreba zabudnúť aj na inovatívnosť, ktorou sa dvojica spoločností vyznačuje, aj keď každá vo svojom obore. Ale momentálne to nevyzerá, že by Apple mal záujem o Teslu, respektíve že by chcel, aby svet niečo vedel. Pri jednom z oznámení finančných výsledkov sa totiž analytici opýtali priamo Tima Cooka, čo si myslí o akvizícii, na čo im odpovedal v zmysle: „V skutočnosti s nimi nemáme žiadne partnerstvo. Je to dobrý spôsob ako sa vyhnúť otázkam?“

Tesla Model S

*Zdroj: Business Insider

Dnes nejčtenější

.