Zavřít reklamu

GoPro dronKapitalismus začíná pomalu ale jistě požírat sám sebe a když lide mají již skutečně vše, co vás může jen napadnout, tak se začínají objevovat věci, které jsme ještě před pár lety znali jen ze sci-fi filmů a najednou po nich touží každý. Jednou za takových dnes již běžných věcí jsou takzvané drony nebo quadroptéry. Když už si takový dron pořádáte, první co s ním chcete dělat je pořizovat netradiční záběry. Drony využívají často i filmaři a to nejen kvůli nižším nákladům než jaké mají na helioptéry, ale zejména pak kvůli tomu, že dron může létat tam, kde běžný vrtulník ne a přitom pořídit 4K video záznam. Není se tedy co divit, že jsou drony čím dál tím oblíbenější a nalytici jim předpovídají v nejbližší době ohromnou budoucnost, která by měla přinést mnoha miliardový business.

Nejoblíbenější akční kamera na světě GoPro Hero a její společnost GoPro si je dobře vědoma toho, že se na tyto drony často připevňují právě kamery GoPro, které nyní dokáží vytvářet záznam i ve 4K rozlišení se skutečně dobrou kvalitou. Drony navíc dnes vyrábí již prakticky kde kdo a tak se v GoPro rozhodli, že si nenechají tento business téct mezi prsty a raději pevně sevřou dlaň a postaví vlastní drony s integrovanou kamerou GoPro, které budou prodávat jako celek. Navíc se proslýchá, že chce GoPro začít vést cenovou válku a tak by měly být drony s kamerami výrazně levnější než pokud si koupíte samostatně dron a kameru.

GoPro navíc nechce konkurovat jen v oblasti dronů, ale také chce zvýšit svůj dopad na trh akčních kamer, který společnost prakticky vytvořila. Chce snížit ceny svých kamer a udělat další více dostupné modely tak, aby ostatní výrobci neměli příliš možností pro konkurenci. Uvidíme tedy, kdy se prvních GoPro dronů dočkáme a zda nabídnou nejen kvalitní video záznam o čemž nepochybujeme, ale také další důležitou vlastnost, kterou jsou letové parametry.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.