Zavřít reklamu

S akčními kamerkami jsem se poprvé v životě dostal do fyzického kontaktu teprve před třemi lety. Jel jsem tehdy na otočku do Benátek a říkal jsem si, že by bylo fajn mít s sebou i něco, s čím bych se mohl vyřádit ve vlnách u nedalekého ostrova Lido di Venezia. Kamarád, se kterým jsem tehdy pracoval na brigádě, si shodou okolností jednu takovou hračku koupil. Nahrával si na ní své veškeré adrenalinové zábavičky a nemohl si ji vynachválit. Poprosil jsem ho tedy, ať mi na pár dní své GoPro půjčí, ať to taky vyzkouším.

Už při prvním kontaktu s kamerkou jsem z ní byl doslova nadšen. Pro techniku tohoto směru mám celkem slabost a tahle hračka byla přesně to, co mi v mém skromném repertoáru doposud chybělo. GoPro jsem tedy přibalil s sebou do batůžku, hodil k němu jednu náhradní baterku, náhradní šroub s plovákem na vodu a mohl jsem vyrazit.

Po krátkých testovacích nahrávkách na parkovišti jsem kamerku poprvé zlehka otestoval na lodi, která nás na ostrov převážela. Ta největší zkouška však přišla vzápětí ve vlnách. Kamerka obstála na jedničku a já se dlouho takhle nepobavil. Když jsem se pak doma probíral záznamem, měl jsem sice tunu opravdových hloupostí, všechny však byly natočeny opravdu krásně a ostře. Nakonec jsem z toho sestříhal vcelku povedený videoklip, u kterého si rád na toto dovádění s kusem skvělé elektroniky. Abych však nebyl pořád jen pozitivní, sluší se zmínit i stinná stránka. Při používání ve vodotěsném a nárazuvzdorném obalu vám kamerka úplně dokonale nezachytí zvuk. Může to zamrzet, za obraz získaný na netypických místech to však určitě stojí.

Proč ale tenhle sloh vlastně píšu? Protože si myslím, že byste měli takovouto kamerku zkusit taky. Na trhu existuje spousta modelů a značek a já vás nechci přesvědčovat pouze o tom jednom správném. Na Alza.cz je však teď vcelku solidní akce na GoPro Hero Session, které tu pořídíte za 4 937,-.

Za tu cenu dostanete malou Full HD kamerku s fajn čočkou, Wi-Fi a Bluetooth modulem (přes které lze samozřejmě kamerka ovládat z telefonu), která je navíc od osvědčeného výrobce. Alza pak nabízí ještě další dvě, osobně bych se ale nebál sáhnout klidně po té nejlevnější variantě. Pokud tedy o něčem podobném uvažujete, zvažte i variantu GoPro Hero Session. Myslím, že budete více než spokojeni.

GoPro HERO Session

Dnes nejčtenější

.