Zavřít reklamu

Apple nevstoupil na trh digitálními mapami zrovna pravou nohou, ovšem usilovně začal pracovat na nápravě a to se začíná projevovat. Společnost věděla co dělá, postupně integrovala své mapy také přímo do OS X a my tak máme možnost naplánovat trasu pohodlně na Macu a jednoduše ji odeslat do svého telefonu. Nejnovější průzkum společnosti ComScore ukázal, že Google ztratil u Google Maps v USA 23 milionů uživatelů v loňském roce, tedy v době, kdy Apple představil vlastní mapy.

Přece jen uživatelé iPhone se nepočítají na desítky tisíc, ale na desítky milionů a tak se ukázalo, že zatím co v USA používá Google Maps na iOS pouze 6 milionů uživatelů, zatím co 35 milion uživatelů používá Apple Maps. JE navíc důležité podotknout, že z těchto šesti milionů tvoří skupinu dvou milionů uživatelů skupina, která doposud používá starší verze iOS, kde jsou Apple Maps předinstalované. Zdůvodnění je tedy poměrně jednoduché, většina uživatelů používá předinstalované aplikace bez toho, aniž by hledala alternativu. Zajímavé je rovněž to, že ačkoli se na diskusích obzvláště v prvních dnech po vydání Apple Maps, respektive iOS 6, objevila řada negativních názorů na tyto mapy, většina uživatelů je používá a nesáhla ke Google Maps nebo jiným konkurenčním mapám, které jsou až na naprosté výjimky v Apple iTunes App Store zcela zdarma.

Zatím co v loňském roce používalo Google Maps v mobilních telefonech na území USA celkove 81,1 milionů uživatelů, v letošním roce je to „pouze“ 58,7 milionů uživatelů. Celkově tak Google zaznamenal pokles o více než 20 milionů uživatelů, což je poměrně vysoké číslo. Přitom počet telefonů s operačním systémem Android a iOS meziročně v USA vzrostl z 103 milionů v loňském roce na letošních 136 milionů. Společnost comScore připisuje pokles uživatelů Google Maps právě vydání Apple Maps jako výchozí mapové aplikace v iPhone, stejně tak jako tomu, že přibývá počet mladých uživatelů, kteří nepoužívají žádné mobilní mapy. Společnost comScore přitom počítala za aktivního uživatele pouze toho, který použije aplikaci věnovanou mapám minimálně jednou měsíčně.

apple-lost-maps

*zdroj: appleinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější

.