Zavřít reklamu

iphone_maps_icon_ios6Apple začal nově nabízet informace o dopravní situaci v ČR a SR. Na mapách se objevují stejně jako to má Google Maps již dlouho informace o zdržení, respektive rychlostní stupně, které jsou zvýrazněny barevnými kruhy na silnici a lze podle nich najít lepší trasu. V současné době jsou dostupné pouze dvě různé barvy a to oranžová upozornující na mírně zdržení a červená, která značí skutečnou zácpu. Stejně tak se objevily také informace o uzavírkách a opravách silnic.

Otázkou však je odkud Apple Maps berou informace, protože tam kde je provoz zhruba jedno auto za patnáct let se ukazuje oranžová, tedy mírné zdržení i když jste na cestě sami. Apple Maps sice nabízí možnost přidat informace o zdržení nebo opravě přímo od uživatelů, ovšem těch je prozatím tak málo, že upřímně doufáme v to, že Apple bere data ještě někde jinde. Bohužel informací je prozatím skutečně žalostně málo a třeba v Praze je jen pár uzavírek a nic se neopravuje, což se v Praze od Karla IV. ještě nestalo.

Apple se tedy snaží a i v ČR a SR na nás myslí, ovšem je otázkou, zda se mu podaří vůbec někdy přesvědčit uživatele aby místo roky prověřených Google Maps přesedlali a začali používat Apple Maps, které jsou v plenkách nejen po stránce mapových podkladů, ale zejména pak informací, které poskytují. Mimochode za upozornění na tyto informace a zaslaný screenshot děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou matbachraty!

IMG_6848

Související články

Dnes nejčtenější

.