Zavřít reklamu

Bývalý softwarový inženýr Luc Julia, který pracoval na rozvoji digitální asistentky SIRI u Applu, nyní pracuje na projektu SAMI od Samsungu, jenž se zaměřuje na distribuci dat z internetu k připojeným zařízením. Julia je nyní viceprezidentem Samsung Open Innovation Center. Cílem projektu SAMI je sjednotit veškeré informace ze všech chytrých zařízení, které máme v domácnosti, ať už jsou to hodinky, telefony, počítače, tablety, ledničky, automobily nebo cokoli jiného a z těchto dat poté vytvořit jednotný feed, tedy RSS, ze kterého se dozvíme vše podstatné a naopak nás nebudou obtěžovat nepodstatné detaily.

SAMI dokáže sjednotit všechna důležitá data do jediné aplikace, ve které se dozvíme informace ze všech připojených zařízení bez ohledu na to, zda tyto data pochází z ledničky nebo z tabletu. Zajímavostí však je také fakt, že samotná SAMI má také roli virtuálního asistenta podobného tomu, kterého známe z Apple jako SIRI a na kterém pracoval sám Julia. Po cvičení se během prezentace Julia zeptal: „Sami, jak mi to jde?“ a aplikace reagovala slovy, že dosáhl stanoveného cíle pro cvičení na dnešní den.

Samsung při projektu SAMI vsází především na svojí otevřenost a do projektu přizval rovnou padesát společností z celého světa, které se stávají součástí vývoje aplikace a celé technologie, díky které dokáže SAMI v současné době sbírat data například z digitální váhy od jednoho výrobce a z fitness náramku od druhého výrobce. Data dokáže navzájem posoudit a pokud uvidí, že vaše váha stoupá nebo se neredukuje požadovaným tempem, dokáže navrhnout nové cvičení, které bude účinnější.

Hlavním cílem SAMI je tedy sjednotit všechny data od všech zařízení do jediné aplikace, která navíc dokáže sama daným datům rozumět a vnímat jejich propojení a provázanost. Dokáže tak pochopit například spojitost mezi cvičením a váhou. Pokud budete používat množství inteligentních zařízení, bude vám stačit pro získání dat ze všech těchto zařízení jediná aplikace.

13

*Zdroj: appleinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější

.