Zavřít reklamu

Až doposud, pokud jste došli k autorizovanému prodejci společnosti Apple a měli jste problém s nabíječkou nebo baterií, řešení bylo poměrně jednoduché. Pokud jste nebyli servisnímu technikovi přímo nesympatičtí nebo jste se k němu nechovali nějak zle, samozřejmě vše zaevidoval, na základě sériového čísla vašeho produktu objednal nové díly a vše bylo hotovo. Počítač jste si odnesli domů a čekali až dojde nová baterie nebo nabíječka MagSafe. Poté jste si již jen přišli vyměnit baterii nebo jste dostali nový adaptér.

Podle nových pravidel však Apple v celé Evropě vyžaduje, aby byl výrobek po celou dobu v servisním středisku a to i v případě, kdy například reklamujete již jen zmíněný adaptér. To znamená, že pokud doma máte další adaptér nebo například Apple Thunderbolt Display přes který můžete svůj MacBook nabíjet, musíte nechat v době, kdy čekáte na nový díl, celý MacBook v servise. Apple prozatím pravidlo nezavedl, ovšem podle informací od prodejců v ČR a SR, se na to chystá v nejbližších dnech.

Pokud e ptáte proč tomu tak je, odpověď je poměrně jednoduchá, vše souvisí s rozšiřování Apple Care do Evropy a dalších kontinentů. Pokud zaplatíte Apple Care, pravidla se vás samozřejmě netýkají, pokud však trváte na tom, že si vystačíte se standardní zárukou, musíte odevzdat svůj počítače nebo telefon do doby než nová baterie nebo adaptér nedorazí. Apple na to má ze zákona právo, otázkou je, co na to řeknou zákazníci, kteří jsou doposud zvyklí na mnohem jednodušší řešení svých problémů.

Stejně tak prodejcům společnost stopla jakékoli aktivity na sociálních sítích a tak pokud například představí Apple nový iPhone 5s, my na LsA o tom napíšeme článek, nesmí tento článek sdílet prodejce na svém Facebook profilu. Sdílet je možné pouze oficiální odkaz na apple.com nebo na tiskovou zprávu na apple.com. Nová pravidla tedy vzhledem k tomu, že Apple nedokáže přeložit tiskové zprávy většinou ani týden po zveřejnění nového profilu, rozhodně nejsou na pomoc lidem, kteří se mají na serverech jako je LsA možnost dozvědět o novinkách v češtině nebo slovenštině okamžitě po představení.

Související články

Dnes nejčtenější