Zavřít reklamu

Fanoušci kteří tvoří i několik stovek metrů dlouhé řady před zahájením prodeje nových produktů Apple zejména v USA, se již stali legendární. Ovšem v současné době již jak se zdá není příliš trendy stát v řadě na nový produkt v době, kdy už alespoň víte na co čekáte, ale čekat na produkty dříve, než je samotný Apple představí. Před legendárním obchodem na 5th Avenue, který se stal nejfotografovanějším místem na Manhattanu, totiž již od pátku čekají první lidé, kteří se nemohou představených produktů dočkat. Zahájení prodeje očekávaného iPhone 5S a iPhone 5C, se přitom odhaduje až na 20. 9. 2013, tedy slovo „až“ platí zejména pro ty, kteří již čekají v řadě.

Podpora fanoušků pro společnost Apple je jistě lichotivá, na druhou stranu je fakt, že právě tito lidé ukazují, že jim ani tak nejde o samotné produkty, jako spíš o to, že je na jejich obalu logo nakousnutého jablíčka. Přece jen většina lidí počká na to, co společnost představí a až poté se rozhodne, zda daný produkt splňuje jejich požadavky a chtějí si jej zakoupit. Řada čekajících jsou však majitelé nejrůznějších blogů nebo serverů, kteří vědí, že se svým chováním dostanou do televizních show nebo na internet a mohou si tak udělat reklamu. Druhou skupinou jsou pak většinou studenti nebo nezaměstnaní, kteří čekají v řadě, aby mohli koupit novinku pro někoho, kdo zkrátka nemá čas čekat, ale chce mít nový iPhone nebo jakýkoli jiný produkt jako první.

Smutným faktem pro čekající však je, že pokud jim jde skutečně jen o to aby měli novinku doma jako první, jak minulost ukázala, vyplatí se spíš udělat předobjednávku na Apple.com a poté mít kamaráda u UPS. Právě tkaové iPhone pak totiž zdobí YouTube kanály jako první Unboxing videa.

iphone_5s_fifth_avenue_launch_line

*Zdroj: macrumors.com, fotografie: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.