Zavřít reklamu

Iba pred pár dňami sa skutočne naplnili fámy o tom, že Microsoft pripravuje Office pre iPhone. Microsoft svoju kancelársku sadu pre iPhone skutočne vydal, rozhodne sa však nedá povedať, že by tým potešil množstvo používateľov. Zatiaľ čo séria špekulácií a tvrdení vravela o tom, že Office pre iPhone a iPad bude dostupný bez obmedzení, respektíve za určitý poplatok, Microsoft sklamal viacero používateľov iPhonu tým, že sa rozhodol túto aplikáciu obmedziť len pre používateľov s predplateným Office 365 účtom.

Celý problém je však v tom, že dnešný svet už nie je na kancelárskej sade Office závislý. S rozmachom ostatných platforiem a alternatívneho softvéru došlo aj k roztriešteniu používateľskej základne, vďaka čomu si môžu dnešní používatelia vybrať, či si predplatia cloud softvér, zakúpia offline verziu alebo jednoducho stiahnu odľahčenú bezplatnú alternatívu. Časy, kedy sa pokladal Office for Mac za neoddeliteľnú a nevyhnutnú súčasť Mac OS, sú už preč. Používatelia dnešného OS X sa môžu stretnúť s nádhernou a svižnou synchronizáciou dokumentov medzi iWork na Mac a iOS. Netreba tiež zabúdať ani na možnosť používať iWork cez iCloud. Nová služba, ktorú Apple predstavil na WWDC 2013, umožní pristupovať k dokumentom a kancelárskemu softvéru všade, kde má používateľ dostupný internet. Už nezáleží na tom, či používateľ používa Windows alebo Mac.

Nová kancelárska sada od Microsoftu, ktorú sme pred pár dňami mohli objaviť na iTunes App Store, je určená len pre tých, ktorí súrne vyžadujú okamžitý prístup k svojim dokumentom a okamžite požadujú, aby ich mohli upraviť. Práve to je dôvod, prečo sa Microsoft rozhodol svoj softvér vyhradiť len pre predplatiteľov Office 365. Microsoft svoju novú sadu nikomu nevnucuje. Ponúka ju len ľuďom, ktorí ju nevyhnutne potrebujú.

Související články

Dnes nejčtenější