Zavřít reklamu

MacBooky Air disponujú rýchlymi SSD diskami, ktoré nie vždy majú takú kapacitu, akú by sme si priali, hlavne kvôli vysokej cene týchto diskov. Teraz sa však objavilo úžasné riešenie, vďaka ktorému budete mať vo svojom MacBooku Air až 480 GB SSD disk. Jednou z dvoch nevýhod je, že sa nejedná o rozšírenie od Apple, ale od výrobcu z tretej strany. Druhov nevýhodou je cena. Treba sa pripraviť, že za vysokú kapacitu si značne priplatíte. A nie málo.

S možnosťou rozšírenia prišla firma OWC, ktorá uviedla Mercury Aura Pro Express pre tieto ultratenké notebooky od Apple. Tie štandardne disponujú kapacitami od 64 GB v základnom 11” modely, až po 256 GB v najvyššom 13” modely. OWC však prišla s možnosťou ako tieto kapacity rozšíriť. K dispozícií sú vo viacerých kapacitách, a to v 180, 240, 360 a 480 GB. Upgrade vášho MacBooku Air vás vyjde na $ 480 za 180 GB model, $ 580 za 240 GB, $ 1180 za 360 GB a $ 1580 za 480 GB. Za 480 GB SSD si zaplatíte približne toľko, koľko stojí nový 13” MacBook Air s 256 GB SSD diskom.

Keď sa tak pozerám na tú cenu, nie som si istý, či si vôbec niekto tento 480 GB SSD kúpi. Určite sa nájde pár nadšencov, ktorí sa rozhodnú pre toto rozšírenie. Bude ich viac ako 100?

SSD disky majú oproti klasickým diskom viacero výhod. Najväčšou výhodou je ich neskutočná rýchlosť, ktorá sa prejaví hlavne pri obyčajnej práci, teda pri spúšťaní klasických aplikácií využívaných denno-denne. Taktiež neobsahujú pohyblivé časti, preto sú spoľahlivejšie a menej náchylné na poškodenie. Nevýhodou je ich vysoká cena, ako ste sa mohli presvedčiť pri jednotlivých SSD pre MacBook Air.

Porovnanie rýchlosti klasického disku a SSD disku si môžete pozrieť v nasledujúcom videu, kde je zobrazené ich porovnanie v 13” MacBooku Pro.

Související články

Dnes nejčtenější

.