Zavřít reklamu

imageoptim-iconPřed několika dny jsme vás informovali, že se naše homepage zmenšila o 80% a stále se menší, abyste mohli co nejrychleji načíst data z Letem světem Applem. Kromě zmenšení zdrojového kódu a odstranění všeho navíc nám v optimalizaci pomáhá také aplikace ImageOptim, která dokáže snížit velikost obrázků až o 90% bez viditelné ztráty kvality. Pojďme se podívat na to, jak můžete zrychlit nejen váš web, ale také načítání obrázků na disku ve vašem Macintoshi.

ImageOtim jednoduše vezme vaše obrázky ve formátu PNG, JPEG nebo GIF a najde nejlepší možnou kompresi parametrů s tím, že navíc odstraní zbytečné komentáře a nevyužívané barevné profily. Díky tomu je možné zmenšit fotku až o 90%. Všechny naše obrázky na serveru Letem světem Applem prošly ImageOptim a podařilo se nám snížit velikost všech souborů z 892MB na necelých 600MB, což již při načítání webových stránek jistě poznáte. Dále pak ImageOtim poskytuje GUI pro další nejrůznější optimalizační nástroje: AdvPNG z AdvanceCOMP, OptiPNG, PngCrush, JpegOptim, Gifsicle a volitelně PNGOUT.

Image otim

ImageOptim funguje velice jednoduše, stačí přetáhnout do okna aplikace soubory, které chcete zmenšit. Jistou nevýhodu může znamenat, že se přepisuje aktuální obrázek, ale nevytváří se nový. Samozřejmostí je možnost nastavení, jakou kvalitu má program u fotografií zachovat a to pro jednotlivé typy souborů.

imageotim

Aplikaci ImageOptim si můžete zdarma stáhnout zde.

Dnes nejčtenější

.