Zavřít reklamu

Komerční sdělení: MacBooky jsou velmi odolné a spolehlivé notebooky, ale jak už to u elektroniky bývá, po několika letech se začnou objevovat problémy. V následujících řádcích vám prozradíme, se kterými se majitelé setkávají nejčastěji.

Titulní fotografie

Kdy se na MacBooku objeví první chyby, závisí především na způsobu používání. Pokud ho zapínáte jen sporadicky, může bez problémů vydržet i více než 5 let. Naopak pokud na něm pracujete každý den, pravděpodobně se s některou z následujících závad setkáte dříve.

Opotřebovaná baterie 

Jednou z nejčastějších poruch MacBooku je opotřebovaná baterie, která již nemá dostatečnou kapacitu. Nemůžete tedy na notebooku pracovat, aniž byste ho na delší dobu připojili k síti. 

S opotřebovanou baterií jsou však spojena určitá rizika. Jak se tenké lithium-iontové baterie v MacBooku blíží ke konci své životnosti, mohou časem začít uvolňovat plyn, který způsobí jejich nafouknutí a poškození vnitřních součástí. V nejhorším případě může stará baterka způsobit požár vašeho MacBooku. 

Naše rada: Když máte pocit, že baterie v notebooku je již velmi opotřebovaná, vyměňte ji co nejdříve za novou, abyste předešli dalším možným problémům.

Obrazek1

Zdroj: FixShop

Nefunkční klávesnice 

Moderní MacBooky používají ultratenké membránové klávesnice, díky nimž mohou být velmi tenké. Tento typ klávesnice má však jednu nevýhodu – když se pod klávesy dostane prach spolu s ostrými zrnky, může se membrána zlomit. V důsledku toho přestane klávesnice fungovat a je třeba ji vyměnit za novou. 

Praktická rada: Chcete-li prodloužit životnost klávesnice, pravidelně ji ofukujte stlačeným vzduchem, abyste odstranili prachové částice a další nečistoty.

Přehřátí vlivem prachu 

MacBooky vybavené chladicími ventilátory přirozeně nasávají prach, který se usazuje na chladičích. Časem se vrstva prachu nahromadí a chladiče ztratí svou účinnost. To způsobuje znatelné přehřívání notebooku a rychlejší opotřebení některých komponent a pokles výkonu. 

Kromě toho přestává plnit svou funkci i důležitá pasta, která odvádí teplo z CPU a GPU. Výsledek? Některá důležitá komponenta v důsledku přehřátí předčasně selže a vy ji budete muset vyměnit. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, alespoň jednou ročně pořádně oprašte chladiče svého MacBooku.

Obrazek2

Zdroj: Unsplash

Prasklý displej 

Displeje MacBooků mají velmi dlouhou životnost, ale při neopatrném zacházení snadno prasknou. Jediným řešením je jeho výměna. 

Chystáte se MacBook opravit, vyměnit baterii nebo vyčistit vnitřnosti? Všechny potřebné náhradní díly a nářadí najdete na FixShopu.

Dnes nejčtenější

.