• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS High Sierra
  iStores.sk

  Recenze klávesnice Logitech Solar K760: tři bluetooth v jedné klávesnici vás dostanou

  Logitech_K760Dnes se podíváme na klávesnici Logitech Wireless Solar Keyboard K760, která je přímým nástupcem K750 a kromě absence numerické části klávesnice přináší také jednu významnou novinku, kterou jistě ocení každý, kdo pracuje na více než jednom zařízení. Pokud v kanceláři nebo doma používáte nejen počítač, ale také iPad, iPhone a případně ještě druhý počítač na kterých píšete pomocí klávesnice, je budoucnost vaší práce právě v K760. Klávesnice se totiž dokáže spárovat a s trojicí zařízení před Bluetooth, mezi kterými můžete následně zcela jednoduše přepínat stiskem jediného tlačítka. Pojďme se podívat jak to celé funguje a zda se logitechu povedlo zvládnout klávesnici nabíje pomocí solární energie tak, jak potřebujeme.

  Balení a design
  Vzhledem k tomu, že dnešní klávesnice vydrží bezproblémů na dvě baterie pracovat až půl roku, není hlavním cílem Logitechu úspora financí majitele, ale spíše ekologické řešení práce na počítači. Na ekologii tak Logitech vsází již u balení, kdy klávesnici nalezneme v papírovém obalu vyrobeném z recyklovaných zdrojů. Trošku mě zaráží, že ke klávesnici dostanete dvě brožurky velikosti kapesní Bible, ale to je zřejmě vedlejší a greenpeace to vzhledem k použití solární energie jistě rádi přehlédnou. Kromě samotné klávesnice již nepotřebujete k provozu vůbec nic a tak v balení budete nějaký USB příjmač hledat marně. I logitech si totiž uvědomil, že 99,9% dnešních zařízení v sobě zázračný modrý zub ukrývá a lze jej využít právě pro připojení klávesnice.

  Design samotného těla klávesnice na mě působí i vzhledem k použití solárního panelu poměrně kvalitně a uceleně. Jemné linie a přechody jsou hlavní doménou klávesnice. Klávesnice je pocitově snad ještě tenčí než Apple Wireless keyboard a pokud vám plasty nevadí, může se stát že na vás její konstrukce bude působit ještě lépe, než konstrukce samotné Apple Wireless Keyboard, jejíž recenzi si můžete přečíst přímo zde. Samotná konstrukce klávesnice je i pro mě, milovníka hliníkových produktů od Applu skutečně líbivá a působí kvalitním dojmem.

  Bohužel jak už tomu bývá zvykem, nic není bez chyby a tak si doslova trhám vlasy, při pohledu na zpracování jednotlivých kláves. Zde již opravdu nemůžete hledat žádnou podobnost s Apple Wireless Keyboard, ale spíše s plastovou krabičkou na mýdlo, kteoru jsme povinne nosili do plavání ve třetí tříde základní školy, protože sprchový gel měl málo kdo. Plast ze kterých jsou vyrobeny jednotlivé klávesy opravdu nepatří mezi to nejpůsobivější, s čím se můžete setkat. Bohužel Logitech zvolil nejbělejší ze všech bílých barev a tak jak je známo působí u plastu poměrně lacině, v tomto případě snad až příliš lacině, zejména při porovnání se vzhledem samotného těla klávesnice.

  Kromě standardních kláves a kláves s funkcemi pro OS X nabízí klávesnice také speciální funkci pod klávesami F1, F2 a F3, které slouží pro přepínání jednotlivých zařízení, se kterými má klávesnice komunikovat. Bohužel na přední straně klávesnice přímo mezi klávesami najdeme také posouvací tlačítko, sloužící pro zapnutí/vypnutí klávesnice. To navíc kromě zeleného, respektive červeného proužku obsahuje také LED diodu, která svítí v případě, že je klávesnice zapnuta. Osobně nechápu, proč nemá klávesnice zápínání z druhé strany.

  Logitech_K760

  Solární energie vládne světu
  Bohužel dotované ceny energie za výstavbu solární elektrárny z klávesnice nevymámíte, ale na druho ustranu se skutečně obejdete bez baterií. Klávesnice dokáže být v provozu až tři měsíce bez jakéhokoli styku se světlem, což zaručuje možnost práce i pro skutečné krtky. První co mě při použití slova solární napadne, je fakt, že budu muset klávesnici nechávat položenou na terase nebo na okně, aby se nabila. Naštěstí dnes je již rok 2012 a tak není problém nabíjet ani z běžného světla v domácnosti. Pokud máte rozsíveno v místnosti kde se klávesnice nachází, nabíjí se. Pokud svítíte na pracovním stole lampičkou, samozřejmě se nabíjí. Pokud přes den dopadá světlo do místnosti ve které máte pracovnu, samozřejmě se klávesnice opět nabíjí. Vybít klávesnici je téměř nemožné a museli byste ji skutečně používat v naprosté tmě, ani to by vám však nepomohlo, protože k nabíjení stačí i pouhé světlo, které vydává displej vašeho počítače.

  klavesnice_apple

  Ovládni celý svět, nebo alespoň tři zařízení najednou
  Poikud používáte více než jedno zařízení, zřejmě musíte buď využívat virtuální klávesnici, pořídit si více klávesnic nebo neustále párovat jednu jedinu, která leží na stole. S tím je již nyní konec a osobně považuji možnost přepínání mezi třemi zařízeními za největší plus klávesnice. K760 totiž dokážete spárovat s trojicí zařízení a to pouze díky tomu, že přepínáte klávesy F1, F2 a F3. Pod každou klávesou se “jakoby” ukrývá jedna klávesnice s vlastním Bluetooth vysílačem. Stačí když poté ce klávesnici vybalíte stiskněte F1 a synchrnonizujete ji například s MacBookem Pro, poté podržíte F2 a sesynchronizujete ji s iPadem a pod F3 si nastavíte například iMac nebo iPhone. Jakmile klávesnici spárujete s trojicí, dvojicí nebo jen jedním zařízením, stačí již jen jednoduše přepínat, na kterém zařízneí ji chcete zrovna používat. Vše funguje okamžitě po stisknutí tlačítka a tak můžete stisknout F1 a pracovat na MacBooku Pro a v momentě kdy potřebujete napsat něco na iPadu, stačí stisknout F2 a klávesnice pracuje s iPadem. V momentě kdy potřebujete iMac, stiskněte F3 a okamžitě píšete na iMacu.

  Logitech Control Center nechtěná, ale nutná utilitka
  Uživatele Macu jsou přímo alergičtí na instalaci všeho, co je v systému navíc. Bohužel bez Logitech Control Center se neobejdete. Abyste mohli používat funkce na které jste z Apple klávesnic zvyklí jako je například ovládání hlasitosti, jasu, vysunutí mechaniky a tak dále, musíte nainstalovat malou utilitu Logitech Control Center. Utilitka je dostupná samozřejmě zcela zdarma a stáhnout si ji můžete na oficiálních stránkách Logitech přímo zde. Bez ni sice klávesnice také funguje, ale multimediální klávesy, které se ukrývají pod F4 – F12 si příliš neužijete.

  Resumé
  Za největší plus považuji možnost přepínat na klávesnici trojici zařízení, se kterými je propojena. Pokud však nepoužíváte více než jedno zařízení nebo nepatříte mezi podivné lidi v zelených tričkách kteří mě zastavují na ulici a chtějí ať na ně přepíšu svůj majetek, pravděpodobně je pro vás právě hlavní tahnout klávesnice zcela zbytečný. Solární napájení je rozhodně zajímavou alternativou k výměně baterií a díky tomu, že funguje skutečně spolehlivě, nemusíte se bát, že vás klávesnice zradí a budete muset na zahradu chytat nejen bronz, ale také energii pro klávesnici. Co zamrzí je rozhodně plast, ze kterých jsou vyrobeny jednotlivé klávesy. Na druhou strnau pro uživatele kteří používají více zařízení a ptořebují na nich psát, je to jen malá daň za pohodlí, které díky K760 získají. Doporučená cena klávesnice je 1990Kč

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Legendární počítače od Applu v podobě povedených ilustrací
  lg-ultrafine-5k-icon
  Nová várka 5K monitorů od LG dostane lepší stínění. Pokud máte současný model, zaneste ho do servisu
  macbook-pro-2016-icon
  Apple vyvíjí ARM procesor pro nové MacBooky Pro
  Satechi USB-C Power Meter icon
  Nový USB-C multimetr dokáže odhalit nebezpečnou nabíječku ještě před tím, než poškodí váš MacBook
  lg-ultrafine-5k-icon
  Na Apple a LG se valí kritika kvůli jejich 4K a 5K monitorům
  Retina MacBook 2015 black icon
  Uživatelé si stěžují, že se jim v jejich 12″ MacBooku zasekávají klávesy
  flash-icon
  Úložiště pro nové iPhony bude nejspíš vyrábět Western Digital
  macbook-pro-bez-touch-baru-icon
  Apple plánuje přechod na Kaby Lake a 32GB RAM pro nový MacBook Pro
  macbook-pro-2016-icon
  macOS vás nyní upozorní, pokud vám displej spotřebovává příliš energie
  coin icon
  Uživatelé nacházeli v MacBoocích mince a další předměty, záhada má ale nakonec vysvětlení
  2016-macbook-pro-icon-3
  Consumer Report obrací, nové MacBooky Pro získaly doporučení
  2016-macbook-pro-icon-3
  MacBook Pro měl horší výdrž kvůli chybě v Safari. Consumer Report ho proto otestují znovu
  intel_icon
  Procesory od Intelu trpí chybou, díky které lze přes USB ovládnout jakýkoli Mac s procesorem Skylake
  2016-macbook-pro-icon-3
  Apple letos aktualizuje nové MacBooky Pro o nové technologie, díky kterým budou tenčí a lehčí
  nvidia icon
  nVidia představila službu GeForce Now, která dostane herní pecky z PC konečně i na Mac
  intel-kaby-lake-icon
  Intel představil novou vlnu procesorů Kaby Lake, které najdeme v budoucích Macích
  airbar-icon
  Chcete MacBook Air s dotykovou obrazovkou? S AirBar to jde snadno
  2016-macbook-pro-usb-c-icon
  Máte poslední možnost pořídit si levněji populární dock, který MacBooku Pro vrátí všechny chybějící porty
  HighSky - Obchodujte online