Zavřít reklamu

Existuje spousta funkcí, které mají vliv na spotřebu baterie iPhonu. Kromě jiného k nim patří také různé druhy síťového připojení včetně Wi-Fi. Pokud chcete šetřit baterii vašeho iPhonu, můžete zkusit vypnout Wi-Fi pokaždé, když odejdete z domova a připojíte se výhradně na mobilní data.

Většina lidí si ale při každém odchodu z domova či práce nevzpomene na to, že chtěli vypnout Wi-Fi. Společnost Apple ale naštěstí umožňuje na iPhonu automaticky deaktivovat Wi-Fi pokaždé, když opustíte svůj domov nebo třeba kancelář, a tím pádem prodloužit výdrž baterie. Za tuto schopnost vděčí iPhony automatizacím na základě polohy. Jak na iPhonu deaktivovat automaticky Wi-Fi pokaždé, když odejdete z domova?

Nepochybně máte doma a v práci Wi-Fi, takže přirozeně chcete, aby iPhone používal tyto sítě, abyste získali rychlejší datové přenosy a snížili svůj účet za mobilní připojení. Potíž je v tom, že na okraji dosahu Wi-Fi může existovat malá oblast, kde iPhone trvá na tom, že je ve vaší síti – ale není v ní dostatečně aktivní na to, aby mohl cokoli efektivně dělat. Díky aktivaci té správné zkratky umí váš iPhone rozpoznat, že jste z dosahu sítě odešli, a automaticky tak Wi-Fi deaktivovat.

  • Na iPhonu spusťte nativní Zkratky a ve spodní části displeje klepněte na Automatizace.
  • Vpravo nahoře klepněte na „+“ a zvolte Vytvořit osobní automatizaci.
  • V seznamu automatizací vyberte Odchod, zaškrtněte možnost Libovolný čas a poté klepněte na Vybrat v sekci Místo.
  • Vyberte aktuální polohu, případně zadejte konkrétní adresu, a vpravo nahoře klepněte na Hotovo.
  • Klepněte na Další -> Přidat akci, vyhledejte položku Nastavit Wi-Fi a nalevo od příslušného panelu klepněte na nápis Zapnuto. Měl by se změnit na Vypnuto. Tím nastavíte, že se Wi-Fi automaticky vypne, když opustíte vámi zvolené místo.
  • Vpravo nahoře znovu klepněte na Další a potvrďte klepnutím na Hotovo.
  • Pro nastavení automatického zapnutí Wi-Fi po návratu zpět vytvořte novou automatizaci a proveďte stejné kroky, pouze u položky Nastavit Wi-Fi použijte Zapnuto.

Dnes nejčtenější

.