Zavřít reklamu

Noční můra s názvem „uzávěra největší továrny světa na iPhony“ je dle všeho u konce. V okolí areálu fabriky Foxconnu v čínském Zhengzhou je totiž opět umožněn volný pohyb osob, který byl nedávno kvůli výskytu onemocnění COVID-19 v kombinaci s politikou nulové tolerance Číny  zakázán. Apple tak může začít alespoň nepatrně slavit – výroba iPhonů se totiž bude moci začít konečně pozvolna vracet do starých kolejí a přestože to bude zcela určitě trvat dlouhé týdny, je klíčové, že je tento restart vůbec možné zahájit. 

Uzavření fabrik Foxconnu v předvánočním období byla a dosud stále je pro Apple extrémně tvrdou ránou, ze které se bude jen horko těžko vzpamatovávat. Kvůli uzávěře se totiž výrazně zpomalily prodeje iPhonů 14 Pro (Max), kterých je kvůli ní logicky velký nedostatek a jinak tomu nemá být ani po dobu několika nadcházejících týdnů. Dostupnost novinek se má totiž pozvolna zlepšit snad až ve druhé polovině prvního čtvrtletí příštího roku, kvůli čemuž tak Apple očekává ve vánočním období výrazně nižší tržby než měl původně v plánu vygenerovat. Analytické společnosti jsou pak přesvědčeny o tom, že uzávěra fabrik stála Apple 1 miliardu dolarů týdne s tím, že podobnou částku bude stát ještě v několika nadcházejících týdnech do doby, než se dostupnost nových iPhonů výrazně nezlepší. Přesně z tohoto důvodu má proto kalifornský gigant v hlavě přesun alespoň některých výroben mimo Čínu, která se ukazuje v posledních letech jako velmi riziková. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.