Zavřít reklamu

Milovníci platformy YouTube budou mít již brzy důvod k radosti. Oficiální twitterový účet Googlu, který YouTube vlastní, se totiž nechal před pár hodinami slyšet, že v průběhu několika nadcházejících dní spustí pro všechny uživatele s iOS 15 a novějším OS (potažmo iPadOS 15 a novějším OS) v mobilní aplikaci podporu funkce Obraz v obraze, kterou Apple představil coby součást iOS 14. Poměrně zajímavé je nicméně to, že pro funkčnost bude YouTube vyžadovat právě iOS 15. 

Když Apple téměř před dvěma lety světu představil iOS 14 s Obrazem v obraze, YouTube funkci do své aplikace nasadilo a několik měsíců i provozovalo. Po nějaké době se však nečekaně rozhodlo ji z iPhonů odebrat, kvůli čemuž se tak museli jablíčkáři začít spoléhat na alternativy ve formě nejrůznějších aplikací schopných YouTube v PiP režimu přehrát. YouTube sice poté oznámilo, že Obraz v obraze zpřístupní předplatitelům Premium předplatného, nicméně k tomu se po měsících testování tak úplně neměl a nyní jej z testovacího režimu vyjmul úplně a tím jej de facto znefunkčnil všude. Místo oznámení, že kvůli problematickému fungování PiP na iPhony již nedorazí, však překvapivě oznámil, že jeho podporu nabídne všem uživatelům s kompatibilním iPhony, což je rozhodně skvělá zpráva. 

Nezbývá než doufat, že oznámení YouTube nebylo předčasné a funkce je v současnosti v takové fázi příprav, že jí již nemůže absolutně nic ohrozit. Pokud tomu tak skutečně je, není vyloučeno, že se jí dočkáme již do konce tohoto týdne a to prostřednictvím softwarové aktualizace aplikace YouTube, popřípadě změnou mobilního YouTube. Ať tak či onak, o všem podstatném vás budeme na našem webu informovat. 

Dnes nejčtenější

.