Zavřít reklamu

Někdo k tomu, aby byl produktivní, vyžaduje naprostý klid a někdo naopak potřebuje něco na lehké rozptýlení nebo něco, co zvětší možnosti fantazie. Pokud se více přikláníte k druhému případu, většinou ke zvýšení produktivity používáte hudbu a nebo se podíváte na nějaké video nebo film. Na stolním počítači bychom nejspíše využili druhý monitor, co ale třeba takový MacBook ve vlaku, kde si druhý monitor těžko připojíte? Přesně proto se zde nabízí možnost využít funkci obraz v obrazu. Přemýšleli jste někdy nad tím, že by bylo fajn i na MacBooku nebo Macu jednoduše při práci sledovat film? V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jak použít funkci obraz v obrazu

Dejme tomu, že jsme si na YouTube v Safari našli příjemné video, které nás zaujalo, a rádi bychom si ho pustili k naší práci. Vše, co stačí udělat, je to, že na video dvakrát klikneme pravým tlačítkem (v případě, že používáte trackpad na video dvakrát klikněte dvěma prsty). Zobrazí se nabídka, ve které zvolíme možnost Spustit obraz v obrazu. Video se najednou „odepne“ ze stránky a zobrazí se v jednom z rohů. Nyní s ním můžete různě manipulovat – můžete jej přetahovat z rohu do rohu, kde se vždy automaticky připne. Pokud byste chtěli, aby se video dalo umístit kdekoliv na pracovní plochu, stiskněte a držte klávesu Command ⌘. Pomocí myši nebo trackpadu video poté přesuňte tak, jako kdybyste přesouvali jakékoliv jiné okno. Taktéž můžete změnit velikost videa, a to tak, že kurzorem najedete na jeden z rohů, dokud se nezobrazí dvojšipka.

Dle mého názoru je obraz v obrazu velice užitečná funkce, která může některým z nás zvětšit pracovní produktivitu. Navíc, kdo by se během práce nechtěl dívat například na krásnou přírodu a nebo v lepším případě třeba na hokej nebo fotbal? Funkce obraz v obrazu má doopravdy hodně možností využití a je jen na vás, jak s ní naložíte.

obrav_v_obrazu_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější