Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů od Applu aktuálně uběhlo již několik dlouhých měsíců. Konkrétně jsme se představení dočkali na konferenci WWDC21, která se konala letos v červnu. Jak jistě většina z vás ví, tak kalifornský gigant přišel s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po skončení konference byly všechny tyto systémy k dispozici k předběžnému přístupu, a to v rámci beta verzí, které jsou určené pro všechny vývojáře a testery. Na našem magazínu se všem novým funkcím neustále věnujeme a tento článek nebude výjimkou. Konkrétně se podíváme na další možnost z iOS 15.

Jak na iPhone v Mapách zobrazit interaktivní zeměkouli

Novinek, které jsou v nových systémech k dispozici, je opravdu nespočet. Tradičně jich je ale samozřejmě nejvíce v iOS 15, jelikož právě tento systém je ze všech nejrozšířenější. Mezi největší novinky patří například režimy Soustředění, přepracovaný FaceTime a Safari či například funkce, díky kterým jste schopni lépe pracovat s oznámeními. Kromě toho ale iOS 15 přichází i s menšími novinkami, které sice nevyužijete pokaždé, ale můžou se hodit. Mezi jednu z těch méně důležitých patří interaktivní zeměkoule, kterou můžete zobrazit v nativní aplikaci Mapy, a to následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Mapy.
  • Následně mapu pomocí gesta sevření dvou prstů oddalte.
  • Jakmile začnete mapu oddalovat více a více, tak se začne formovat do zeměkoule.
  • Po kompletním oddálení už se vám interaktivní zeměkoule zobrazí.

S pomocí interaktivní zeměkoule, která se nachází v nativní aplikaci Mapy, si přímo na vašem iPhonu můžete jednoduše zobrazit celý svět jako by vám ležel na dlani. Samotné prohlížení vás ale samozřejmě bude bavit jen několik sekund – naštěstí jen u něj možnosti této zeměkoule nekončí. V případě, že se v rámci zeměkoule přesunete na nějaké místo, které je známé, a poté na něj klepnete, tak si o něm můžete zobrazit různé informace – například průvodce a jiné podrobnosti. Díky tomu lze interaktivní zeměkouli z aplikace Mapy využít také jakožto jednoduchý edukační prostředek. Ve starších verzích iOS je zeměkoule k dispozici pouze ve 2D.

Související články

Dnes nejčtenější