Zavřít reklamu

Když v roce 2016 ukázal Apple světu svůj první MacBook Pro s Touch Barem, nejednoho uživatele tím velmi zaujal. Jednalo se totiž přeci jen o prvek, který nebyl u počítačů ničím obvyklým. Záhy se však ukázalo, že jeho využitelnost není ani zdaleka tak dobrá, jak si mnozí představovali, a že některým jablíčkářům dokonce vyhovuje i přes svou multifunkčnost daleké méně než klasické fyzické klávesy. A jak se nyní zdá, nevýhody Touch Baru se nakupily do takové míry, že je Apple rozhodnut mu dát u nové generace svých MacBooků Pro sbohem. 

Že Touch Bar na MacBoocích Pro skončí se proslýchá již pěkných pár měsíců. První náznaky přinesl už v loňském roce leaker Komyia, dle kterého nabyl Apple přesvědčení, že tento prvek zkrátka nenaplnil potenciál a již se o to ani nemá smysl pokoušet. Jeho slova byla záhy potvrzena celou řadou dalších zdrojů a před pár hodinami i výzkumnou společností zabývající se OLED displeji v její roční zprávě. Dle té již Apple pro nové MacBooky Pro chystané na letošní podzim Touch Bary neobjednal a vrátí se u nich ke klasickým fyzickým klávesám a to navzdory tomu, že bude toto řešení vypadat možná o něco méně moderně. Funkčnost je pro něj ale nyní na prvním místě, což ostatně dokládá i navrácení některých starších portů typu HDMI či čtečky SD karet. 

Nové MacBooky Pro bez Touch Baru by si měly svou premiéru odbýt v průběhu letošního podzimu. Kdy přesně se tak stane sice zatím jasné není, spekuluje se však nejvíce o říjnu či listopadu – tedy měsících, ve kterých Apple ukazoval nové Macy i v minulosti. Relativně nedávno nicméně proběhly internetem zvěsti okolo potenciálního představení v září. Vše však v tomto směru ukáže samozřejmě až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější