Zavřít reklamu

Že má Apple na letošek naplánované představení nové generace MacBooků Pro, která by se měla od těch z předešlých let výrazně lišit není již pěkných pár měsíců žádným tajemstvím. Tuto skutečnost totiž potvrzuje čím dál více věrohodných zdrojů v čele s předním Apple analytikem Ming-Chi Kuem. Právě ten dnes v noci vytáhl díky svým skvěle informovaným zdrojům z Applu a jeho dodavatelského řetězce z rukávu nálož detailů o těchto strojích, které budou alespoň dle nich naprosto skvělé. Na co se tedy můžeme těšit? 

Zdroje Kua hned na úvod znovu potvrdily, že má Apple v plánu menší verzi MacBooku Pro zvětšit ze současných 13” na 14”, u větších pak opět vsadí na 16”. Stále rovněž platí to, že oba stroje nabídnou jen procesory řady M od Applu, nikoliv řadu Core I od Intelu. Zatímco tyto věci zřejmě nikoho příliš z míry nevyvedou, ty další už pravděpodobně ano. Zdroje totiž tvrdí, že se u nových MacBooků Pro rozloučíme s dotykovým OLED proužkem Touch Bar, který Apple představil sice už v roce 2016, ale nikdy se nesetkal s velkou uživatelskou oblibou. Místo jeho vylepšení se proto kalifornský gigant rozhodl k odstranění a tedy návratu klasických fyzických kláves. Navrat má navíc hlásit i ikonický nabíjecí konektor MagSafe spolu s portovou výbavou. Ačkoliv neuniklo přímo to, jaké porty se mají na MacBoocích Pro objevit, zdroje tvrdí, že díky nim již nebude potřebovat většina uživatelů redukce. Je tedy vcelku pravděpodobné, že se bude jednat o návrat těch nejvyužívanějších portů v čele s USB-A, čtečkou karet či ethernetem, které budou doplněny o USB-C. 

Co se týče designu, Apple má mít v úmyslu své nové MacBooky designově přiblížit hranatým iPadům Pro, Air spolu s iPhony 12. Rozloučit se tedy můžeme se zaobleným víkem i spodní stranou strojů, jelikož se má právě na těchto místech u novinek vsázet na pravé úhly, ostré hrany a rovinu. Kvůli chlazení nicméně nebudou na spodku Macu chybět plastové “nožičky”, které jej budou držet alespoň mírně ve vzduchu a tím mu tak budou zajišťovat elementární odvětrávání. O vnitřní chlazení se pak má u obou velikostních variant starat systém použitý v 16” MacBoocích Pro 2019, který se zdá i po více než roce pro potřeby Applu nepřekonatelný. 

Obou novinek bychom se měli podle zdrojů Ming-Chi Kua dočkat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jako nejpravděpodobnější termín odhalení se proto v současnosti jeví podzimní Keynote, kde by se mohly stroje teoreticky představit po boku nových iPhonů. V úvahu však samozřejmě připadá i speciální samostatná Keynote věnovaná jen jim. Ostatně, dle všeho se u nich bude jednat o obrovský krok kupředu a je tedy jasné, že by si větší pozornost jistojistě zasloužily. 

Související články

Dnes nejčtenější