Zavřít reklamu

Příznivci ultraširokoúhlých objektivů budou mít na podzim velký důvod k radosti. Apple se totiž chystá u připravovaných iPhonů 13 Pro představil právě u ultraširokoúhlého objektivu poměrně zásadní vylepšení ve formě nasazení automatického zaostřování. V současnosti je přitom na tomto objektivu zaostřování nastaveno na fixní. Tvrdí to alespoň zdroje analytika Ming-Chi Kua.

Díky automatickému zaostřování by měly být fotky focené přes ultraširokoúhlý fotoaparát iPhonů 13 Pro ostré bez ohledu na vzdálenost od objektu či jiné další vlivy, což se v současnosti říci nedá. Objektiv se tak rázem stane daleko využitelnější než je u iPhonů nyní, díky čemuž zcela určitě vzroste jeho uživatelská obliba. Ta je přitom už teď na extrémní výši, což ostatně potvrzují snímky na prakticky všech sociálních sítích. Mezi další novinky fotoaparátů, které “třináctky” přinesou, pak má podle Kua patřit například vylepšení výkonu nočního režimu. Zda dorazí na celou řadu, či opět jen na modely 13 Pro je nicméně ve hvězdách. 

Letos vybraní, příští rok všichni

Exkluzivita ve formě automatického ostření ultraširokoúhlého objektivu nicméně iPhonům řady Pro příliš dlouho nevydrží. Podle zdrojů Kua je totiž Apple připraven jí nasadit již v příštím roce u všech iPhonů 14 – tedy u dvou 6,1” a dvou 6,7” modelů. Zda je letos exkluzivita vynucená nedostatkem potřebných komponent, či jen snahou odlišit iPhony 13 od 13 Pro ještě více je nicméně v tuto chvíli ve hvězdách. Snad tedy bude na podzim vše fungovat tak, jak má a vylepšení se u řady 13 Pro stane skutečným lákadlem. 

Související články

Dnes nejčtenější