Zavřít reklamu

Jste-li příznivci levnějších telefonů s konzervativnějším designem, příští rok vám Apple udělá opět radost. Na pulty obchodů se totiž chystá uvést třetí generaci jeho oblíbeného iPhonu SE, která právě parametry výše splní. 

Plány Applu před pár hodinami potvrdil přední analytik Ming-Chi Kuo, jehož zdroje patří mezi ty nejpřesnější ze všech. Od těch se Kuo nyní dozvěděl, že iPhone SE 3. generace plánovaný na příští rok má mít zhruba stejný design jako stávající SE – tedy jinými slovy se bude opět jednat o recyklovaný iPhone 8. Těšit se u něj můžeme na výkonnější procesor, pravděpodobně i zachování Touch ID a hlavně podporu 5G sítí, díky které se dle Kua stane SE 3. generace nejlevnějším 5G iPhonem na trhu. Jeho cena se bude totiž pravděpodobně pohybovat někde kolem nynější ceny 2. generace – tedy kolem 13 000 Kč za základní variantu. 

Chystají se i další levné modely?

Zatímco o iPhonu SE Plus, o kterém jsme slyšeli několikrát v minulosti, Kuo ve své nové zprávě mlčí a je tedy otázkou, zda se tohoto modelu někdy důčkáme či nikoliv, dočkali jsme se zopakování vývoje většího SE s designem iPhonu 11, podporou Face ID, 5G a 6” displejem. S jeho uvedením se nicméně počítá nejdřív na rok 2023, z čehož se dá usuzovat, že dva “levné” iPhony mát Apple vedle sebe nechce. Ale kdo ví, úspěch SE 3 generace by jej mohl k dřívějšímu představení jeho větší a technologicky zajímavější verze přimět. 

Související články

Dnes nejčtenější

.