Zavřít reklamu

S informacemi okolo iPhonů 13 (Pro) se v posledních dnech roztrhnul pytel. Se svou troškou do mlýna navíc před pár minutami přispěchal i velmi známý a přesný leaker Sonny Dickson, kterému se podařily od výrobců příslušenství získat makety “třináctek” sloužící právě pro výrobu příslušenství pro tyto telefony – zejména pak pro kryty a tak podobně. Díky nim si tak můžeme letošní iPhony opět poměrně detailně prohlédnout. 

iPhone 13
Zdroj: twitter.com

Jak můžete vidět na fotce výše, “třináctky” se oproti iPhonům 12 přespříliš lišit nebudou. Největší změnou na jejich zádech bude v případě “levnějších” iPhonů 13 nasazení objektivů úhlopříčně namísto pod sebe, u všech letošních modelů pak dojde k celkovému zvětšení fotomodulu, k čemuž Apple sáhne zejména kvůli nasazení nového typu stabilizace. Řeč je konkrétně o stabilizaci posunem senzoru u širokoúhlého objektivu, kterou využil kalifornský gigant doposud jen u iPhonů 12 Pro Max. Letos jí však mají dostat pro širokoúhlé objektivy všechny modely. Za povšimnutí rovněž stojí matná černá záda iPhonu 13 Pro Max. Právě sytě černá známá například z iPhonů 5 se má totiž letos navrátit. 

Fotku přední strany maket sice leaker nezveřejnil, viděli bychom na ní však “jen” o poznání menší výřez v displeji, díky čemuž tak bude moci Apple lépe využít stavový řádek telefonů. Další viditelné změny bychom nicméně hledali u novinek marně. Těšit se u nich ale můžeme dále třeba na 120Hz obnovovací frekvenci displeje, Touch ID v displeji, výkonnější čipset nebo třeba větší baterii, díky které by měla nabobtnat výdrž. 

Související články

Dnes nejčtenější