Zavřít reklamu

Pracovat v právním oddělení společnosti Apple musí být kvůli nesmyslným žalobám občas legrace. Mým osobním favoritem byla až do nynějška žaloba izraelského rádiového hlasatele, který hnal Apple k soudu, protože Siri v hebrejštině nemluví jeho hlasem. Úsměv na tváři nejednomu advokátovi Applu ale jistě vykouzlila i žaloba podaná u kalifornského okresního soudu Jayem Brodskym. Ten se nebál zažalovat technologického giganta kvůli dvoufaktorovému ověření. Proč? Proces takového ověření je dle jeho názoru příliš zdlouhavý.

Jay Brodsky v žalobě uvádí, že Apple nezískal souhlas k takovému druhu ověření. Tento proces navíc vyžaduje, aby si uživatel zapamatoval heslo a měl přístup k důvěryhodnému zařízení nebo důvěryhodnému telefonnímu číslu. Brodsky také tvrdí, že e-mail odesílaný společností Apple nedostatečně informuje uživatele o neodvolatelnosti nastavení.

Apple si dává na zabezpečení záležet. Svědčí o tom i mimořádně bezpečné FaceID:

 

„Uživatel musí nejdříve zadat heslo. Poté musí heslo zadat na druhém důvěryhodném zařízení. Jako třetí krok je nutnost odkliknout, zda zařízení věří nebo nevěří. Za čtvrté je nutné počkat na šestimístný ověřovací kód. Ten je potom třeba napsat do zařízení, ze kterého se chcete přihlásit. Dvoufaktorové ověření tak může trvat až 5 minut“ stojí v žalobním návrhu. Sami si zkuste, jak dlouho takové ověření trvá. Redaktoři webu Appleinsider se dostali nejvíce na 22 vteřin a my za nimi pokulháváme asi o 8 vteřin.

Brodsky tvrdí, že on, ale i jiní uživatelé, trpí a budou nadále trpět újmu, včetně ekonomických ztrát, jelikož přichází o čas, který by mohli využít mnohem lépe. Po soudu požaduje žalobce soudní opatření a chce, aby Apple zaplatil škody dle zákonů o počítačových podvodech a zneužívání. Jak jistě cítíte, tato žaloba nemá naději na úspěch. Vzhledem k absurditě podání lze doufat, že se jedná jen o velice špatný vtip.

soud-fb

 

Dnes nejčtenější

.