Zavřít reklamu

Pravidelně vás informujeme o relativně velkém množství žalob, které řeší právní oddělení společnosti Apple, které jsou mnohdy skutečně opodstatněné. Žaloba, která před pár dny přistála Applu na stole, je ale velmi kuriózní. Izraelský rádiový hlasatel jej totiž žaluje Apple o zhruba 67 000 dolarů kvůli skutečnosti, že Siri nehovoří jeho hlasem v hebrejštině. To ale prý měla.

Galit Guara-Eini, který je hlasatelem oblíbené stanice Waze tvrdí, že Apple má hebrejštinu za „nepřátelskou“ řeč, jak uvádí portál Calcalista. Když Apple vypracoval záměr naučit Siri hebrejsky, požádal společnost Nuance Communications, která vlastní i stanici Waze, o možnost studovat výslovnost a znění hebrejštiny právě z hlasu Gura-Einiho. Ten si ale myslel, že Siri bude mluvit v hebrejsky mluvících zemích jeho hlasem, což se však nakonec nestalo. To hlasatele dopálilo do běla, kvůli čemuž se rozhodl situaci řešit soudní cestou. Právní tým Applu však požadované nároky smetl ze stolu a odvětil, že Siri je hlasový asistent, jehož řeč není nic jiného než algoritmem spojované slabiky. To ale hlasatele neodradilo a celou zápletku se nyní pokusí vyřešit u soudu.

Siri samozřejmě naleznete i na Apple Watch:

Přestože nejsme soudci, zdá se nám tato žaloba skutečně úsměvná a s největší pravděpodobností bude dle našeho názoru soudem zamítnuta. To musí být ale jasné i samotnému Galitovi, který jí dle všeho staví jen na vlastní domněnce. Teoreticky je tak možné, že se svým jednáním snaží jen ve světě zviditelnit, což se mu daří vskutku dobře. Otázkou však je, zda je zviditelnění se ve špatném světle přesně to, co je pro reklamu hlasatele dobré.

siri

Dnes nejčtenější

.