Zavřít reklamu

Na Apple míří další žaloba. Žalobci v návrhu tvrdí, že společnost Apple prodává vybrané modely MacBooku a iMacu bez prachových filtrů či speciálních těsnění , což zapříčiňuje problémy s displeji, do kterých se dostává prach, nebo snížení výkonu. Žalobu má na starost renomovaná advokátní kancelář Hagens Berman Sobol Shapiro, která proti Applu vyhrála případ týkajících se e-knih a odškodného 450 milionů dolarů. V současné době se tato kancelář rovněž zabývá žalobou, která směřuje proti údajně úmyslnému záměru Applu zpomalovat starší iPhony.

V nynějším žalobním podání stojí, že modely iMaců a MacBooků ve verzích 2013 a novější postrádají již výše zmíněný filtr prachu. Zatímco stroje nasávají vzduch pro ochlazení komponent, dostává se dovnitř i prach. To prý způsobuje černé skvrny na displeji a problémy s výkonem: „Vlastníci iMaců a MacBooků si všimli tmavých skvrn na plochách svých obrazovek a nadměrného zpomalení výkonu stroje. To vedlo nakonec k jejich rozbití. Vše je přitom zapříčiněno absencí prachového filtru, což vede k proniknutí prachu za obrazovku a ovlivnění výkonu logické desky,“ tvrdí žalobci.

Problém se týká i nového MacBooku Air:

Dále se v žalobním návrhu uvádí, že Apple takovou vadu odmítá odstranit, a tak nepřímo nutí své zákazníky k opravě v ceně zhruba 500 dolarů a víc. Žalobci chtějí, aby Apple uhradil uživatelům veškeré náklady, které jsou s absencí prachového filtru spojené. „Věříme, že společnost Apple dluží kupujícím těchto špičkových počítačů zaplacení nákladů spojené s opravou způsobené popisovanou vadou.“ Jelikož se jedná o advokátní kancelář, která už Apple dostala „na lopatky“, je možné, že se v budoucnu dočkáme zajímavého rozuzlení. Pocítil někdo z vás výše popisovaný problém u svého MacBooku nebo iMacu?

macbook coding fb

Dnes nejčtenější

.