Zavřít reklamu

Turistické mapy patří aktuálně mezi témata, která jsou vyhledávaná čím dál tím častěji. Mnoho jedinců totiž v současných letních měsících začíná cestovat a věnovat se turistice, popřípadě cykloturistice. Minulý rok navíc prakticky jakékoliv cestování kompletně odrovnala pandemie koronaviru, při které jsme nějakou dobu nemohli opustit ani svůj okres, ve kterém bydlíme. Dobrou zprávou však je, že pandemie koronaviru pomalu ustupuje, což však na druhou stranu znamená, že turistů bude letos s největší pravděpodobností všude více než dost. Pokud byste se k nim chtěli připojit, tak samozřejmě můžete. Pomoci vám navíc mohou i různé aplikace pro iPhone, kterých je k dispozici hned několik. Níže se společně podíváme na 5 nejlepších z nich.

Mapy.cz

V posledních dnech se na našem magazínu často věnujeme aplikacím, které vám mohou pomoci s cestováním. Pokud tedy patříte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak už jste s největší pravděpodobností na aplikaci Mapy.cz narazili. Máte-li v plánu pohybovat se při cestování či turistice především v České republice, tak věřte, že s aplikací Mapy.cz rozhodně neděláte chybu – ba naopak. Mapy.cz, které patří Seznamu, jsou velmi podrobné, jednoduché a obsáhlé. Kromě toho, že nabízí turistické mapy, tak je využijí také cyklisti a vodáci, v zimě pak také běžkaři. Mapy.cz každopádně nenabízí turistické mapy jen pro Česko, ale také pro okolní země – byť tedy právě české mapy jsou nejlepší. Vybrané turistické mapy si pak samozřejmě můžete stáhnout pro offline použití.

Aplikaci Mapy.cz stáhnete zde

Mobilní turista

Aplikace Mobilní turista patří mezi velmi jednoduché aplikace a skamarádíte se s ní opravdu rychle. Součástí aplikace Mobilní turista jsou tisíce různých turistických a cykloturistických stezek a rozhodně se tak nemusíte bát, že byste si nevybrali tu vaši. Kromě stezek jako takových si můžete v aplikaci Mobilní turista zobrazit různé body zájmu, a to například v podobě galerií, historických památek, muzeí či kulturních akcí. Zmíněná aplikace je neustále aktualizována, což znamená, že v ní neustále přibývají nová místa, se kterými pak můžete počítat v příštím výletu. A pokud se ocitnete na nějakém zajímavém místě, které ještě v aplikaci není, popřípadě pokud nějaké zajímavé místo znáte, tak ho můžete do Mobilního turisty přidat, aby se tak o něm mohli dozvědět i ostatní turisté. Stezky v aplikaci je možné jednoduše a pohodlně filtrovat, například podle obtížnosti, délky, převýšení a dalších aspektů. K dispozici jsou také recenze míst a fotografie.

Aplikaci Mobilní turista stáhnete zde

Maps.me

Když se řekne slovo turistika, tak si většina z vás nejspíše představí nějaké horské oblasti či lesy s obtížným terénem. Opak je však pravdou, jelikož pod turistiku se řadí také městská turistika. Ne každého totiž nutně musí bavit neustále trávit čas v přírodě a věřte nebo ne, i ve městech se nachází krásná místa, která byste alespoň jednou za život měli vidět. Pokud se ve městech nevyznáte, popřípadě pokud prostě a jednoduše nemáte přehled, tak si rozhodně nainstalujte aplikaci MAPS.ME. V rámci této aplikace najdete nespočet různých městských bodů zájmů – například v podobě restaurací, barů, historických památek, zajímavých míst, bankomatů a dalších. Nutno však podotknout, že MAPS.ME doopravdy využijete pouze ve velkých městech – na vesnicích tak moc informací nenajdete. Uživatelské rozhraní MAPS.ME je velmi jednoduché a zvyknete si na něj za krátkou dobu. Před vyražením na městskou turistiku je každopádně předem nutné mapy města stáhnout, abyste je poté nemuseli stahovat přes mobilní data.

Aplikaci Maps.me stáhnete zde

Na kole i pěšky

Jak už název aplikace napovídá, tak je určená především pro cykloturisty a turisty jako takové. Najdete v ní nespočet různých stezek pro pěší, in-line bruslaře, veslaře, běžkaře i cyklisty – zkrátka každý si najde to svoje. V aplikaci Na kole i pěšky si můžete veškeré výlety naplánovat ještě před tím, než se vydáte na cestu. Díky této možnosti naplánování trasy předem se pak nemusíte přímo na cestě nijak stresovat s urychleným plánováním. Součástí aplikace Na kole i pěšky jsou desítky tisíc různých zajímavých míst a bodů zájmů, které můžete samozřejmě zakomponovat do vaší vytvořené trasy. Součástí aplikace jsou pak různí průvodci, které lze využít v muzeích, galeriích, památkách a dalších místech. Zmínit dále můžeme také naučné stezky a mnoho dalšího.

Aplikaci Na kole i pěšky stáhnete zde

PhoneMaps

Aplikace PhoneMaps vám nabídne přístup k turistickým a cykloturistickým mapám. Díky této aplikace si tak můžete být jistí, že se vám podaří naplánovat takový výlet, o kterém se vám ještě ani nesnilo. Nutno podotknout, že PhoneMaps nejsou určené pouze pro Českou republiku, ale pro celou Evropu – pokud se tedy máte v plánu pohybovat po okolních zemích, tak se vám PhoneMaps určitě budou hodit. Jednotlivé vytvořené trasy si můžete stáhnout do lokálního úložiště vašeho zařízení pro offline použití, což se hodí v případě, pokud někde ztratíte signál. O přísun cykloturistických map se v Česku stará cykloserver.cz, díky kterému získáte kompletní a podrobné informace o různých cyklostezkách, a to například o obtížnosti, sjízdnosti či převýšení. PhoneMaps jsou k dispozici zdarma, občas ale počítejte se zobrazením reklamy.

Aplikaci PhoneMaps stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.