Zavřít reklamu

Jak se zdá, ne všechny aktualizace Maců v následujících měsících se budou točit primárně kolem čipů Apple Silicon. Beta verze nástroje xCode 13 totiž odhalila zmínky o dosud nepředstavených Macích pro osazených procesory z dílny Intelu, konkrétně pak řadou Ice Lake SP, která si svou premiéru odbyla v dubnu coby generace s pokročilým výkonem, zabezpečením, efektivitou a výkonnou AI jednotkou.  

Jelikož se bude jednat dle všeho “jen” o drobné procesorové vylepšení, kterého se řada Mac Pro dočká poprvé od svého odhalení v roce 2019, je poměrně pravděpodobné, že kolem odhalení nebude Apple dělat žádné halo a novinku uvede jen skrze tiskovou zprávu či možná v úplné tichosti pouhým zařazením nové konfigurace do svého Online Storu. Kdy by se tak mohlo stát je sice v tuto chvíli otázkou, v minulosti jsme však byli několikrát svědky toho, že se Apple nebojí své produkty upgradovat ani přes “mrtvé” léto.

Apple Silicon v procesu

Procesory Ice Lake SP budou velmi pravděpodobně poslední procesorovou řadou Intelu, která se v počítačích od Applu objeví. Kalifornský gigant totiž pracuje podle dostupných informací na celé řadě verzí Apple Silicon, kterými chce právě Intely ve všech jejich konfiguracích nahradit. V dílnách má mít například i verze se 128jádrovými GPU jednotkami či 40jádrovými CPU, které by měly Intely strčit hravě do kapsy. Zda se tak stane ale potvrdí jako již tradičně až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější