Zavřít reklamu

Jablečná společnost před malou chvílí v rámci konference WWDC21 představila nové operační systémy – to zajisté neuniklo žádnému milovníkovi Applu. Otázkou však vždy po vydání nových systémů zůstává, jakým způsobem si obyčejní uživatelé mohou tyto systémy, které jsou určené jen pro vývojáře, nainstalovat. I v případě iOS 15 je nutné, abyste si nainstalovali speciální konfigurační profil, díky kterého budete schopni beta verzi nainstalovat. Tento rok jsou ihned po představení k dispozici vývojářské beta verze všech systémů. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem lze iOS 15 nainstalovat již nyní.

Jak nainstalovat iOS 15 už nyní

V případě, že si chcete na váš iPhone či iPad nainstalovat iOS 15, tak postupujte následovně:

  • Prvně přejděte na tyto stránky, kde sjeďte níže a v sekci iOS 15 Download pomocí tlačítka Install Profile stáhněte konfigurační profil.
    • Výše uvedené stránky zažívají obrovský nápor uživatelů. Buďte proto trpěliví.
  • Po kliknutí na tlačítko se zobrazí notifikace, kde klepněte na Povolit, a poté na Zavřít. Tímto se konfigurační profil stáhl.
  • Nyní přejděte do Nastavení -> Obecné -> Profil, kde rozklikněte stažený profil.
  • Po rozkliknutí klepněte vpravo nahoře na Instalovat. Poté zadejte váš kódový zámek, potvrďte smluvní podmínky a klepněte na Instalovat.
  • Poté je nutné, abyste váš iPhone restartovali (zobrazí se okno, ve kterém lze ihned zařízení restartovat).
  • Po restartu přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde iOS či iPadOS 15 stáhněte, a poté proveďte instalaci.

Za pár chvilek se na našem magazínu objeví také informace ohledně toho, jakým způsobem můžete nainstalovat další operační systémy, které Apple v rámci WWDC 2020 představil. Podíváme se tedy na instalaci iPadOS 15, macOS 12, a také na instalaci watchOS 8. Vývojářskou beta verzi iOS 15 instalujete na vlastní riziko a neneseme zodpovědnost za žádné problémy, které může způsobit.

Související články

Dnes nejčtenější

.