Zavřít reklamu

Společnost Apple po skončení včerejší keynote na konferenci WWDC 2013 uvolnila beta verze operačního systému OS X Mavericks a mobilního operačního systému iOS 7. Ty jsou dostupné pouze pro vývojáře aplikací, kteří platí svůj roční poplatek ve výši 99$ za přístup do Developers Program. Na rozdíl od iOS 6, které skutečně bylo možné nainstalovat na jakékoli podporované zařízení, tentokrát se při pokusu o instalaci na zařízení, které není registrované v Apple iOS Developer Program, setkáte s hláškou o tom, že toto zařízení není podporované.

Předem vás navíc upozorňujeme na dvě velmi důležité věci. Apple iOS 7 je v první beta verzi a i když podle našich zkušeností funguje systém stabilně, může obsahovat celou řadu chyb a problémů se kterými se můžete setkat a jenž budou do veřejné verze opraveny. Druhou důležitou informací je fakt, že Apple neumožňuje takzvaný downgrade, tedy přechod zpět na starší verzi operačního systému iOS, to znamená, že zatím neexistuje způsob, jak na zařízení s iOS 7 nainstalovat zpět starší verzi operačního systému iOS!

Společnost Apple samozřejmě na tyto skutečnosti upozorňuje a celý developerský účet a testování beta verze operačního systému je potřeba brát jako něco, co je skutečně určenou výhradně pro vývojáře, kteří většinou mají pro tyto účely zařízení, které nutně nepotřebují pro použití v běžném životě. Pokud tedy máte pouze jeden iPhone nebo iPod touch, není zrovna ideální, instalovat na toto zařízení novou beta verzi iOS 7.

iOS_7_Developers

Zaregistrujte se do iOS Developer Program
Nejprve je nutné být registrovaným vývojářem aplikací pro společnost Apple. Roční poplatek za registraci do Apple iOS Developer Program je 99$ a po uplynutí ročního období je nutné opět zaplatit dalších 99$ na další rok, jinak přijdete o registraci UDID všech zařízení, které pod váš účet spadají (zařízení jsou samozřejmě nadále plně funkční, ale již na ně není možné instalovat betaverze iOS a dalších aplikací). Poplatek za registraci do iOS Developer Program můžete uhradit stejně jako jakoukoli jinou platbu například v iTunes App Store, tedy pomocí kreditní karty nebo pomocí PayPal.

Platba pomocí iTunes Gift Card není možná. Jakmile zaplatíte registrační poplatek, obdržíte od Applu mail ve kterém vám společnost potvrdí vaši registraci a můžete vstoupit na webové stránky Apple iOS Developer Program. Je nutné podotknout, že registrací v tomto programu nezískáváte žádný přístup do beta verzí operačního systému OS X, ani aplikací které jsou určeny výhradně pro OS X. Registrovat do Apple iOS Developer Program se můžete přímo zde.

Zaregistrujte až 100 UDID
Apple iOS Developer Program má jednu nespornou výhodu, pod každý účet můžete registrovat až 100 takzvaných UDID čísel, které jsou individuální pro každé iOS zařízení. Právě registrace UDID do vývojářského programu umožňuje na dané zařízení nainstalovat beta verze všech iOS aplikací včetně iOS 7. Pokud si tedy koupíte s 99 kamarády Apple iOS Developer Program, můžete za registraci svého zařízení zaplatit pouze 1$. Pokud se chcete dohodnout s dalšími lidmi a nemáte kde, využijte diskusi přímo pod tímto článkem. Jakmile zaregistrujete UDID svého zařízení, můžete na něj nainstalovat beta verzi iOS 7 a dalších aplikací. V současné době je iOS 7 uvolněna pouze pro iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5 a iPod touch 5. generace. Verze pro iPad ani iPad mini zatím nejsou dostupné.

UDID svého zařízení zjistíte jednoduše tak, že zařízení připojíte k iTunes a v záložce iPhone/iPod Summary kliknete na položku Serial Number, která se automaticky změní na UDID. Následně klikněte na UDID pravým tlačítkem a zvolte možnost Copy a následně vložte UDID do iOS Developer Program.

Instalace iOS 7 – nejprve zálohujte
Beta verze aplikací a samotného iOS naleznete přímo na stránkách iOS Developer Program, odkud je možné aplikace stáhnout. Pro instalaci iOS 7 je nutné mít nejnovější verzi multimediálního přehrávače iTunes, ke kterému připojíte iPhone nebo iPod touch 5. generace. Nejprve zálohujte své zařízení pomocí iTunes a následně podržte klávesu Alt (na Macu) nebo Shift na PC a zvolte možnost Restore iPhone/Restore iPod. Nyní vyberte .ipsw soubor, který jste stáhli z iOS Developers Program a nainstalujte iOS 7 do svého zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.