Zavřít reklamu

Když Apple před pár týdny světu poprvé ukázal své lokalizátory AirTag, kromě nadšení se setkal i s negativními reakcemi pramenícími z obav z možného narušení soukromí uživatelů. AirTagy lze totiž díky poměrně husté síti Najít, kterou využívá, využít alespoň na některých frekventovanějších místech ke sledování lidí či předmětů s aktualizací polohy po pouhých pár minutách. Není proto divu, že se začaly objevovat obavy z toho, že budou AirTagy využívány k nekalým praktikám. Právě s tím však chce Apple zabojovat. 

Kalifornský gigant se před pár hodinami pro portál CNET nechal slyšet, že na vylepšení ochrany soukromí uživatelů tvrdě pracuje a první ovoce své práce je ochotný nabídnout již nyní. Uvolnil totiž firmware 1.0.276 (jak jej nainstalovat a zkontrolovat vás naučíme za pár minut v samostatných článcích), který pozměnil dobu, po jejímž uplynutí na sebe začne AirTag při odpojení od telefonu jeho majitele zvukově upozorňovat. Ta byla doposud 3 dny, avšak po aktualizaci jí Apple osekal na 8 a 24 hodin. O cizím AirTagu, kterým jste sledování, byste se tak měli dozvědět o poznání rychleji. 

Apple rovněž oznámil, že pracuje na nové aplikaci pro Android, která dokáže majitele těchto telefonů upozornit na to, že je v jejich blízkosti dlouho AirTag a že jím jsou zřejmě sledování. Jednat se tedy bude de facto o stejnou funkci, kterou disponují i iPhony. Kromě AirTagů pak budou přes aplikaci takto detekovatelné i iPhony či jakákoliv jiná zařízení s podporou sítě Najít. Lokalizátory Applu si nicméně i nadále zachovají exkluzivní funkčnost jen s Apple produkty. Kdy přesně se vydání aplikace dočkáme je pak zatím nejasné. Apple totiž prozradil jen to, že se tak stane někdy později v tomto roce. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější