Zavřít reklamu

Vizionářství je do jisté míry i o tom, jak načasovat vydání produktu na moment, kdy jsou jeho technologie již připraveny nabídnout uživatelům plnohodnotný zážitek z jeho používání. Některé myšlenky tak mají designéři nebo vizionáři v hlavě řadu let, dokud zkrátka nejsou technologie na té úrovni, aby byly schopny nabídnout vše potřebné, co daný produkt vyžaduje. Designér Pierre Cerveau se zkusil zamyslet nad tím, jak by to vypadalo, kdyby Apple představil iPhone v 80. letech. – tedy v době, kdy technologie jako dotykový displej nebyly nejen na světě.

Pierre právě proto zvolil technologie, které Apple v té době měl k dispozici. Design je pak inspirovaný počítačem Macintosh, jenž byl v osmdesátých letech minulého století největším hitem Applu. Vůbec prvním tabletem společnosti Apple byl produkt s označením Apple Newton a i ten vznikl až v roce 1992. Je otázkou, zda by se podobný Macintosh Phone v té době uchytil, i když zřejmě ano a to zejména z toho důvodu, že by se stal jedním z prvních mobilních telefonů na trhu a na tu dobu by byl rozhodně tím nejmenším zařízením svého druhu. Bohužel, designér nijak blíže nepopisuje, co by podle něj mohl v té době Macintosh Phone umět a jediné, co můžeme o jeho hardwarové výbavě odhadnout, je kapacita vnitřní paměti, která by měla být podle nápisu na zadní straně přístroje 512Kb.

Pokud se vám podobné výtvory líbí a chcete se podívat na další designy z dílny Pierra, pak stačí navštívit jeho oficiální stránky. Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte nejen o názor na tento výtvor, ale také o to, jaký byl váš první telefon.

Související články

Dnes nejčtenější