Zavřít reklamu

Nepříliš oslnivé prodeje iPhonů jsou podle všeho ty tam. Zájem o nové jablečné telefony totiž překonává očekávání téměř na všech trzích a i prodeje starších modelů na tom nejsou vůbec zle. A jak se zdá, Apple je přesvědčen o tom, že příští rok bude ještě lépe.

Podle zdrojů agentury Bloomberg, které mají být obeznámeny přímo s plány Applu, si dala jablečná společnost pro příští rok za cíl prodat více než 200 milionů iPhonů. Toto číslo samozřejmě obsahuje jak iPhony pro rok 2020, které by měly být čtyři – tři v září, jeden v březnu – , tak i modely představené v předešlých letech. Zajímavé přitom je, že pro letošní rok se počítá +- se 170 až 190 miliony prodaných iPhonů. Nárůst příští rok by měl být tedy skutečně značný.

Velkým plánům Applu se vzhledem k dostupným informacím o iPhonech pro příští rok nelze příliš divit. Dočkat se totiž máme zcela nového designu, velmi zajímavých technologických vychytávek v čele se 120 Hz displejem či 3D fotoaparátem na zádech a v neposlední řadě podpory 5G, po které mnozí jablíčkáři volali už letos. Očekává se též změna největší a nejmenší úhlopříčky, kdy se z 5,8” iPhonu má stát 5,4” model a ze 6,5” iPhonu se má stát obří 6,7” model. Těžko však říci, zda se například u většího iPhonu Apple rozhodl jít skutečně cestou výrazného zvětšování, nebo “jen” zúží na minimum rámečky kolem displeje a tím jej tak vcelku solidně natáhne (byť o 0,2” těžko). 

Zda jsou plány Applu reálné či nikoliv by mohl naznačit už dnešní večer a oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. Právě to totiž ukáže, zda jsou iPhony skutečně na odbyt tak, jak mnozí analytici tvrdí. Apple sice už jejich přesná prodejní čísla neuvádí, avšak Tim Cook se zpravidla o pár detailů ohledně prodejů s investory podělí. 

Dnes nejčtenější

.