Zavřít reklamu

Apple pokračuje v rozšiřování své platební služby Apple Pay i v závěru letošního roku.  Podle čerstvých informací, které zveřejnil deník De Tijd, by totiž měl již příští měsíc spustit Apple Pay v Belgii. 

V zemi vynikající čokolády by měla spustit podporu placení iPhonem jako první banka BNP Paribas Fortis, která je lídrem tamního trhu a zpočátku bude jedinou bankou, která platby nabídne. Ačkoliv není v tuto chvíli zcela jasné, jak rychle přijdou s podporou služby další banky, belgický plátek hovoří až o několikaměsíční prodlevě. Nebylo by to poprvé, kdy by si klienti banky BNP Paribas Fortis užili v prvních měsících exkluzivitu některé ze služeb. Na začátku loňského roku se totiž udála stejná situace i při vstupu Android Pay na tamní trh. 

Co se týče České republiky, i zde by mělo být spuštění Apple Pay za dveřmi. Banky totiž podle svých prohlášení finišují s přípravami. Zatímco však některé z nich naznačují příchod do konce tohoto roku, jiné naopak předpovídají spuštění až na začátku roku příštího. Finální spuštění služby je totiž bohužel jen a pouze v rukou Applu, který nemusí dát službě zelenou do té doby, než si nevyjedná s bankami ideální podmínky. 

Doufejme tedy, že nás Apple co nevidět překvapí a Českou republiku a Slovensko příchode Apple Pay potěší. Oznámení bychom se mohli dočkat teoreticky už zítra při oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. 

apple pay cash fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější