Zavřít reklamu

Používáte ke komunikaci se svým okolím aplikaci WhatsApp a to jak na iPhonu, tak i Macu? Pak pro vás máme velmi dobrou zprávu. Facebook totiž začal pro WhatsApp na Macích testovat velmi užitečné vylepšení, kterým jej z hlediska využitelnosti přiblíží jeho mobilní verzi. 

V nejnovější betě aplikace WhatsApp pro macOS se objevila možnost uskutečnění audio a videohovorů, která byla doposud dostupná jen v mobilní aplikaci. Jelikož je beta testování teprve na samotném začátku, je možné že se rozhraní pro hovory v následujících měsících ještě změní. V současnosti nicméně vypadá podobně jako rozhraní aplikace FaceTime – tedy minimálně v případě příchozího audio či videohovoru. K dispozici tedy budou samostatná okna pro přijetí a potažmo změny nastavení během, která si bude moci uživatel umístit kamkoliv na jeho ploše. Veškerá nastavení hovoru pak budou samozřejmě stejná jako v mobilní aplikaci. 

Kdy přesně bychom se měli nasazení podpory audio a videohovorů ve WhatsApp na Macu dočkat v tuto chvíli není bohužel zatím jasné. Obecně však platí, že je s nasazováním novinek z veřejných bet ve WhatsApp Facebook poměrně svižný a proto se dá předpokládat, že nás příliš času od zpřístupnění této vychytávky nečeká. Dříve než příští rok to však bude jen stěží. Ale kdo ví – třeba vývojáři nakonec překvapí. 

Související články

Dnes nejčtenější