Zavřít reklamu

Mezi celou řadu vlastností, kterými se MacBooky liší od své konkurence, patří i barevné varianty, v jakých jsou laptopy od Apple nabízeny. Zatímco u ostatních značek notebooků je tak mimo jiné základním kamenem jejich barevné palety černá, na černý MacBook byste narazili jen stěží. To by se ale brzy mohlo změnit – poptávka po této barevné variantě totiž mezi jablíčkáři roste a Apple nově učinil velmi zásadní krok k realizaci těchto tužeb.

Apple si dle nedávných informací portálu Patently Apple nechal patentovat vlastní technologii, která mu umožňuje vyrobit MacBook ve světlo absorbující matně černé barvě, rovněž známé jako „true black“. To se společnosti dosud nedařilo, neboť lesklá povrchová úprava jeho MacBooků, která navíc musí odpovídat specifickým podmínkám daným elektronikou uvnitř zařízení, vždy vedla spíše k tomu, že se barva MacBooku podobala více tmavě šedé než opravdu černé barvě. Ostatně i proto není letošní série MacBooků k dispozici v tmavější barvě než ve „vesmírně šedé“. Jak ale patent zmiňuje, pomocí speciálně provedené anodizace se Applu podařilo přijít s povrchovou úpravou absorbující téměř všechno viditelné světlo, navíc s účinným rozptýlením zbytku světla, které se při dopadu na povrch přímo nezachytí. Použití této technologie pak umožňuje „ukrýt jakoukoli povrchovou geometrii na zevnějšku zařízení,“ doplnil Apple v patentu. Barva by tak na zařízení měla působit jednak zcela černě a jednak naprosto jednolitě.

Technologie je však stále s nejvyšší pravděpodobností ještě ve stádiu výzkumu, světlo absorbující černé MacBooky jsou tak v tuto chvíli zatím otázkou budoucnosti. Apple se ale o nasycení poptávky po černém MacBooku zjevně intenzivně zajímá, s trochou štěstí by se tak černá varianta jeho notebooků mohla objevit už v rámci některé z nadcházejících generací.

Dnes nejčtenější

.