Zavřít reklamu

Známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorého správy sa už v minulosti mnohokrát vyplnili, v priebehu tohto víkendu priniesol novú správu týkajúcu sa práve budúcnosti veľmi rozšíreného laptopu od Apple, MacBooku Pro. Zatiaľ všetky doterajšie správy svedčili o tom, že by Apple mohol už v tomto roku definitívne dať červenú vstavanej mechanike SuperDrive a nahradiť tak kompletne všetky modely klasického MacBook Pro novšími modelmi s Retina displejom. Tomuto nasvedčoval aj fakt, že Apple vyradil z ponuky najvýkonnejší variant 15-palcového MacBook Pro.

Po novom je však možné, že sa jednalo len o vyradenie verzie. Ming-Chi Kuo totiž tvrdí, že Apple behom nadchádzajúcej WWDC, ktorá začne už 10. júna, predstaví aktualizované modely úplne všetkých notebookov vrátane MacBook Pro. Všetky tieto modely by mali disponovať tohtoročnými procesormi Haswell, ktorých veľkovýroba by mala začať pár týždňov pred WWDC, presnejšie bby sa podľa analytika malo jednať v prípade Applu o polovici mája / května.

macbook-pro
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Hlavným dôvodom, prečo by mal Apple ponúkať aj klasický variant MacBooku Pro je podľa neho ten, že práve 13-palcový model je v súčasnosti najpredávanejším a najpopulárnejším produktom v celej ponuke. Navyše by sa jednalo podľa neho o nelogický krok, keďže po tomto notebooku je pomerne veľký dopyt i v krajinách, kde väčšina ľudí vyžaduje od notebooku optickú mechaniku a káblové pripojenie k internetu. Práve tieto dve prvky tenký MacBook Pro s Retina displejom nemá a užívateľ je tak nútený zaobstarať si externú mechaniku či redukciu na Ethernet.

Analytik sa zároveň zhoduje s našim tvrdením a vraví, že tohtoročný MacBook Air nebude disponovať Retina displejom. Dôvodom by podľa neho mal byť fakt, že Apple chce svojmu najlacnejšiemu a najtenšiemu zariadeniu udržať rovnakú cenu a hrúbku. Aspoň v najbližšom období. Klasické MacBooky by sa podľa Kua mali začať predávať už krátko po predstavení, zatiaľ čo MacBook Pro s Retina displejom by sa spustenia predaja mal dočkať o niečo neskôr kvôli výrobným prekážkam.

Macbook-pro-2012
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější