Zavřít reklamu

Spousty uniklých informací o lokalizátoru AirTag se v kombinaci s neuvěřitelně dlouhým čekáním na jeho příchod Applu vůbec nemusí vyplatit. Svým váháním totiž zřejmě umožnil Samsungu v rychlém vývoji a výrobě podobného produktu, který bude jeho AirTagu na trhu s lokalizátory zcela určitě tvrdě konkurovat. Je totiž více než pravděpodobné, že z hlediska funkčnosti se bude jednat o velmi podobná zařízení a co víc – i řešení od Samsungu bude zřejmě integrovatelné do aplikace Najít. 

Že Samsung chystá vlastní lokalizátor odhalil jako první portál Sammobile, který si všiml získání certifikace jihokorejského giganta v Indonésii pro produkt Galaxy Smart Tag. Tato novinka je sice dle všeho primárně určena pro rozšíření nové funkce Samsungu s názvem SmartThings Find, která je obdobou jablečného Najít, ale vzhledem k tomu, že Apple právě u aplikace Najít přislíbil podporu lokalizátorů třetích stran, bude Samsung zcela určitě cílit i na jablíčkáře. Co vše jeho produkt zvládne nicméně zatím zůstává zahaleno tajemstvími. 

Zatímco pro Apple bude vstup na trh s lokalizátory premiérou, pro Samsung nikoliv. V roce 2018 totiž již jeden lokalizátor vydal, avšak vzhledem k jeho omezené využitelnosti vázané na LTE připojení a tedy i vlastní SIM se tento produkt nikdy nesetkal s žádnými velkými ovacemi. Problémem u něj ostatně byla i cena, která byla nastavená na 99 dolarů, což je podstatně více, než za kolik se v současnosti nejrůznější lokalizátory prodávají. Kdy si nové řešení od Samsungu odbude svou premiéru je nicméně v současnosti nejasné. 

Související články

Dnes nejčtenější