Zavřít reklamu

Nové jablečné počítače s ARM procesorem M1 jsou již nějakou dobu na světě, a tvůrci softwaru začínají pomalu pracovat na tom, aby své aplikace přizpůsobili všem možnostem nového hardwaru od Applu. Mezi vývojáře, kteří u svých aplikací zavádějí podporu pro procesory Apple Silicon, se nově zařadila také společnost Adobe se svým Photoshopem.

Nejnovější betaverze Photoshopu nyní nabízí podporu procesorů Apple Silicon. Jedná se o verzi s číselným označením 5.3.1.470, kromě počítače s procesorem M1 je k jejímu využívání zapotřebí aktivní předplatné platformy Creative Cloud. Počet vývojářů, kteří začínají svůj software optimalizovat pro procesory M1, se postupně rozrůstá. Co se společnosti Adobe týče, ta přislíbila, že již v průběhu příštího měsíce vydá plnou verzi svého Lightroomu s podporou M1. Vzhledem k tomu, že tuto podporu nabízí i zmíněná betaverze Photoshopu, se dá předpokládat, že podpora v plné verzi této aplikace přijde také v dohledné době.

Společnost Apple představila na letošní listopadové Keynote svůj nový procesor M1, kterým osadila trojici svých letošních počítačů – MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Procesor M1 přináší sjednocení většiny čipů do jednoho jediného, díky čemuž se mu daří dosáhnout vyšší bezpečnosti i lepšího výkonu a vyšší rychlosti. M1 je první procesor pro osobní počítače, vyrobený za pomoci 5nm technologie, a kromě výkonu, bezpečnosti a rychlosti se může pochlubit také znatelně vyšší energetickou efektivitou.

Související články

Dnes nejčtenější