Zavřít reklamu

Příchod každičkého nového Apple produktu provází určité porodní bolesti a ani iPhony 12 a 12 Pro nejsou v tomto směru výjimkou. Čím dál vice jejich majitelů si totiž začíná stěžovat na to, že mají telefony problém s příjmem textových zpráv nebo chcete-li SMS. Ty se na nich občas buď vůbec nezobrazují, nechodí jim na ně upozornění nebo některé z nich chybí ve skupinových konverzacích. 

Stížnosti na problémy s aplikací Zprávy, respektive pak s klasickými textovkami se zatím týkají prakticky jen iPhonů 12 a 12 Pro. Je nicméně možné, že se v následujících dnech začnou objevovat i zprávy o problémech s iPhony 12 mini a 12 Pro Max, jelikož tyto modely vstoupily do prodeje teprve v pátek. Samotný Apple se sice zatím k problémům nevyjádřil, avšak vzhledem k jeho povaze je velmi pravděpodobné, že se jedná o ryze softwarový bug, který by neměl být problém vyřešit některým z budoucích softwarových updatů operačního systému iOS. Ten vypustí Apple velmi pravděpodobně skutečně brzy, jelikož jsou textové zprávy stále jednou z hlavních funkcí telefonů a jejich nesprávné fungování je naprosto nemyslitelné. Sluší se nicméně podotknout, že se problém zatím týká dle všeho jen malého procenta majitelů novinek, takže se jejich nákupu tak úplně obávat nemusíte – existuje totiž velká šance, že se s problémem nesetkáte. 

Ačkoliv uživatelé v minulosti na podobné problémy mnohdy našli alespoň částečný recept, tentokrát se zdá, že jsou uživatelské opravy nedostupné. Pár lidem se sice měly zprávy podařit “nastartovat” obnovením nastavení operátora, ale jelikož jich byly skutečně jen jednotky, dá se v tomto případě hovořit spíše o štěstí nežli o cílené opravě. Pokud byste se nicméně s problémy se SMS setkali i vy, určitě stojí obnovení nastavení sítě za zkoušku. Pokud nezabere, nezbude vám nic jiného než čekat na update. 

Související články

Dnes nejčtenější