Zavřít reklamu

Letošní iPhony předcházely zvěsti týkající se nasazení výrazně větších baterií než tomu bylo v předešlých letech. Dnes však již víme, že se nic takového bohužel pro letošek nekoná – ba naopak. Baterie nových iPhonů jsou oproti předešlým generacím ještě menší, byť si naštěstí telefony zachovávají zhruba stejnou výdrž jako předešlé modely.

V uplynulých dnech jsme se díky nejrůznějším certifikacím novinek u příslušných úřadů po celém světě dozvěděli to, že u iPhonu 12 mini máme počítat s 2227 mAh baterií, u iPhonu 12 s 2815 mAh baterií a u iPhonu 12 Pro Max se 3687 mAh baterií. Co se týče iPhonu 12 Pro, ten sice certifikační úřady neodhalily, avšak nejeden jablíčkář se u něj modlil o nasazení větší baterie než v případě stejně velkého iPhonu 12. Nic takového se však nekoná. Nové video, na kterém byl iPhone 12 Pro rozebrán, totiž potvrzuje nasazení stejné baterie jako v případě iPhonu 12 – tedy 2815 mAh. A jen tak pro zajímavost – iPhone 11 pro disponuje 3046 mAh baterií a to nepodporuje 5G sítě, které budou z hlediska spotřeby energie velmi náročné. 

Přestože si budeme muset na první dlouhodobější testy baterie nových iPhonů ještě pár dní počkat, už nyní je prakticky jasné, že se oproti předešlým rokům mílovými kroky, které mnozí jablíčkáři očekávali, neposunou. Ostatně, s ohledem na kapacitu baterie bude pravděpodobně svět rád spíš za to, že se výdrž telefonů oproti předešlým letům jakkoliv výrazně nezhorší. Příští rok by ale mohlo být už v tomto směru vše konečně jinak. Počítá se totiž s odstraněním Lightning konektoru, díky čemuž vznikne v těle iPhonu nové místo využitelné třeba právě pro rozšíření baterie. 

Související články

Dnes nejčtenější