Zavřít reklamu

Laicky řečeno, počet cyklů baterie udává, kolik toho má baterie uvnitř vašeho iPhonu za sebou. V případě jablečných počítačů lze počet cyklů baterie zjistit velmi jednoduše v Informacích o systému, v případě iPhonu či iPadu už to tak jednoduché není. Až donedávna jste pro zjištění počtu cyklů baterie iPhonu či iPadu museli tato zařízení připojit k počítači, kde jste mohli počet cyklů baterie určitou aplikací – například coconutBattery – vyčíst. Počet cyklů baterie lze však nyní zjistit i přímo ve vašem zařízení, a to bez nutnosti jej připojovat k počítači. Postup je o něco složitější, avšak nejedná se o nic, co byste společně s tímto návodem nezvládli.

Co je to nabíjecí cyklus?

Možná se ptáte, anebo si nejste 100% jistí tím, co je to vlastně cyklus baterie. Jeden cyklus baterie se počítá jakožto nabití baterie od 0 % do 100 %, respektive počet, kolikrát se baterie z 0 % úplně nabila. Pokud tedy máte zařízení nabito například na 70 % nabijete jej do 90 %, tak se nezapočítává celý nabíjecí cyklus, ale jen 20 % cyklu. Aby došlo k započtení, tak budete muset zařízení dobít ještě 80 % kapacity – až poté se počet cyklů zvětší o jednu celou jednotku. Je tedy jedno, jestli jeden nabíjecí cyklus vytvoříte jedním nabitím, anebo mezi ním iPhone či iPad z baterie pětkrát odpojíte.

apple nabíjecí cyklus

Jak na iPhonu zjistit počet cyklů baterie

Pokud chcete zjistit počet cyklů baterie na iPhonu či iPadu přímo na vašem zařízení bez nutnosti jej připojit k počítači, tak se prvně přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže k sekci s názvem Soukromí. Zde poté sjeďte úplně dolů a klepněte na kolonku Analýza a vylepšování. Zde poté klepněte na možnost Data analýzy. Zobrazí se seznam všech analytických souborů, ve kterých musíte najít poslední vytvořený soubor (s nejbližším datem), jenž začíná na log-aggregated. Nyní je nutné, abyste soubor otevřeli a celý jej označilipodržte tedy na začátku prst, a poté jej posuňte směrem dolů, čímž se začne soubor označovat. Jakmile budete až dole, tak prst z obrazovky zvedněte a zvolte možnost Kopírovat. Poté se přesuňte do aplikace Poznámky, vytvořte zde novou poznámku a zkopírovaný obsah zde vložte (podržte prst na obrazovce a klepněte na Vložit). Poté vpravo nahoře klepněte na tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou) a ve spodním menu klepněte na tlačítko Najít v poznámce. Do textového pole poté napište BatteryCycleCount a nechte Poznámky pracovat ve vyhledávání. Jakmile aplikace tento pojem najde, tak pod ním najdete číslo, které vás informuje o počtu cyklů vaší baterie.

Nutno podotknout, že tato funkce funguje jen tehdy, pokud máte v Nastavení -> Soukromí -> Analýza a vylepšování aktivní možnost Sdílet analýzu iPhonu a hodinek. V opačném případě počet cyklů baterie jednoduše v iPhonu nenajdete. Abyste tak mohli učinit, tak je nutné sdílení analýzy aktivovat a poté počkat, dokud se analytický soubor nevytvoří.

Související články

Dnes nejčtenější

.