Zavřít reklamu

Přešli jste před pár dny na nejnovější verzi mobilního operačního systému iOS s označením 13.7, ale z nějakého důvodu vám nevyhovuje a vy přemýšlíte nad návratem zpět na iOS 13.6.1? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Apple totiž přestal dnes v noci iOS 13.6.1 podepisovat, což znamená pro jeho uživatele jediné – instalace přes iTunes, potažmo Finder již není možná.

Apple se u končení podepisování nebo chcete-li podpory jednotlivých verzí iOS uchyluje vždy po několika týdnech po jejich vydání, čímž se snaží docílit toho, že nejnovější verze iOS používá naprostá většina jeho uživatelů a tím pádem tak mají i nejlépe chráněné telefony. Ukončení podepisování dále zabraňuje v šíření jailbreaku, který je zpravidla dostupný na starší verze iOS a nikoliv ty nejnovější. Pokud by vám iOS 13.7 přeci jen nevyhovoval, budete muset počkat minimálně dalších pár dnů do spuštění beta testování dalšího minoritního updatu iOS 13 (pokud jej má tedy Apple vůbec v plánu, či se můžete rovnou zapojit do beta testování iOS 14, které je již v plném proudu.

iOS 13.7 na iPhony přinesl do nastavení položku Oznámení o kontaktu s nákazou, přes kterou půjde jednoduše zaktivovat “koronavirová technologie Applu a Googlu” sloužící pro komunikaci s okolními smartphony a vyměňování informací ohledně zdravotního stavu jejich majitelů. K funkčnosti je nicméně potřeba i to, aby danou technologii implementovala aplikace pro sledování koronaviru daného státu, což se zatím v Česku nestalo. Tento krok je však na spadnutí. Další novinkou v iOS 13.7 jsou nové nálepky memoji a sdílení složek na iCloud Drivu z aplikace Soubory. Samozřejmostí jsou pak opravy chyb a další vylepšení “pod kapotou”. Instalace updatu je proto doporučená všem uživatelům. 

Dnes nejčtenější

Další články