Zavřít reklamu

Přestože toho Apple v pondělí na úvodní Keynote letošní WWDC představil v souvislosti s iOS 15 poměrně dost, možná tu nejzajímavější věc, která se nového systému týká, nepochopitelně zamlčel. Řeč je konkrétně o kompatibilitě, která doslova přepisuje dosavadní historii softwarové podpory Applu. 

Že se iPhony pyšní dlouholetou softwarovou podporou není prakticky od jejich prvopočátku žádným tajemstvím. Zatímco jsme se však doposud pohybovali zpravidla v rozmezí pěti až šesti let, iOS 15 v tomto směru nastolí nová pravidla. Pro některá zařízení se totiž bude jednat o již v pořadí sedmý iOS, který na nich bude dostupný. Řeč je konkrétně o iPhonech 6s z roku 2015 a SE z roku 2016. Na obou těchto modelových řadách totiž běžel iOS 9, iOS 10, iOS 11, iOS 12, iOS 13, iOS 14 a nyní na ně míří i iOS 15. Jejich majitelé si tedy na krátkou výdrž stěžovat rozhodně nemohou. 

Dlouhá podpora jako nový standard?

Pravdou je, že podpora iPhonů SE 1. generace a 6s nejednoho jablíčkáře dost zaskočila, jelikož se s ní skoro nepočítalo už ani loni. Čipy, které v telefonech tepou, jsou však v kombinaci se stále solidně velkou 2GB RAM pamětí dle všeho natolik výkonné, že si u nich zkrátka Apple může další rok aktuálního iOS dovolit. Dá se však předpokládat, že tentokrát už to bude skutečně naposled. Osmá verze iOS, která by na ně mohla potenciálně dorazit příští rok, by totiž byla už opravdu extrém, který by ve výsledku Applu mohl škodit i v prodejích. 

iOS kompatibilita
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější