Zavřít reklamu

Multimediální centrum Apple TV se po třech letech dočká dalšího vylepšení. Tvrdí to alespoň zdroje agentury Bloomberg, podle kterých pracuje Apple na nové generaci Apple TV s vylepšeným ovladačem, jenž se dočká podpory jedné z nejužitečnějších funkcí iPhonů, Apple Watch, iPadů, Maců či AirPodů – konkrétně podpory Najít. 

Práce na Apple TV nové generace podle Bloombergu stále probíhají a není tudíž jasné, zda jí Apple stihne dokončit a následně začít prodávat ještě letos. Dočkat bychom se u ní nicméně měli výrazného navýšení výkonu kvůli herní službě Apple Arcade a vylepšení jejího dálkového ovladače, který se nezměnil dlouhých pět let. Co vše nové se ovladač naučí sice zdroje neprozradily, odhalily však, že u něj můžeme počítat minimálně s podporou funkce Najít, díky které jej bude možné vyhledat přes stejnojmennou aplikaci v iPhonech, iPadech či Macích. Dá se nicméně předpokládat, že novinek bude mnohem víc. Ovladač k Apple TV je totiž prakticky neustále pod palbou kritiky, jelikož je jeho zpracování poměrně nešťastné. 

Nezbývá než doufat, že se bude vývoj Apple TV ubírat správným směrem a Applu se tento produkt podaří dokončit v dohledné době, aby jej byl schopný na pulty obchodů dodat ještě letos. Pořádný upgrade by si totiž tento produkt zasloužil již nyní jako sůl – a kdo ví, třeba se právě díky jeho vylepšení stane daleko prodávanějším než je nyní. 

Související články

Dnes nejčtenější