Zavřít reklamu

Porodní bolesti spojené se startem prodejů jsou u Apple produktů skoro už standardem. Zřídkakdy se totiž stane, že by se po zahájení prodejů některé novinky neozvali její nešťastní majitelé, kteří si začnou stěžovat na problémy s ní spojené. Ani nové 27” iMacy, které si svou premiéru odbyly teprve před pár týdny, na tom nejsou v tomto směru jinak. Čím dál větší počet jejich majitelů totiž naráží na problémy s displeji.

O problémech s displeji 27” iMaců se již čile diskutuje na mnoha zahraničních fórech v čele s oficiálním fórem Applu. Problémy, které jsou jablíčkáři popisovány, se pak shodují takřka do detailu – na displeji iMacu se jim čas od času zobrazují různé čáry či jiné nepřesnosti, které znepříjemňují práci na nich. Jak se však zdá, na vině nejsou ani tak displeje, jako spíš grafická karta Radeon Pro 5700 XT (tedy nejvyšší možný model osaditelný do iMacu). Právě při jejím spuštění se totiž pruhy na displeji objevují. 

Pokud se domněnky majitelů Maců s nevýkonnější grafickou kartou o její chybovosti potvrdí, Apple si bude moci oddychnout. Podobné patálie jsou totiž zpravidla vyřešitelné poměrně jednoduchou cestou skrze softwarový update. Majitelé Maců se tedy nebudou muset stresovat návštěvami servisů a zdlouhavým čekáním na opravy, což by pro ně byla rozhodně dobrá zpráva. Na její potvrzení si nicméně budeme ještě muset pár dní počkat, než Apple vše potvrdí vydání opravného patche, potažmo oficiálním vyjádřením v případě, že by bylo na vině něco jiného. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější