Zavřít reklamu

Přestože se může prakticky ze všech dostupných recenzí z tuzemska i zahraničí zdát, že jsou nedávno představené iMacy M1 takřka dokonalé stroje, na kterých byste hledali nedostatky jen velmi těžko, není tomu úplně tak – tedy alespoň u některých strojů. Ani tentokrát se totiž Apple nevyhnuly porodní bolesti spojené se startem výroby nového produktu a nyní se začaly projevovat poměrně intenzivně. Řeč je konkrétně o křivých úchytech stojanu iMacu, kvůli kterým je po postavení obrazovka stroje nakřivo. 

Na iMac nakloněný na levou či pravou stranu si začíná v posledních dnech stěžovat čím dál více uživatelů s tím, že v některých případech je náklon opravdu velký. Své o tom ví třeba youtuber iPhonedo, jehož iMac se na jednu stranu nakloněn o 0,4 cm oproti druhé, což už je opravdu dost. Náklon se nicméně nejčastěji pohybuje kolem jednoho až dvou milimetrů, což se sice nezdá na první pohled jako moc, avšak jakmile je iMac postaven vedle něco rovného či přisunut k externímu displeji, je i tento drobný náklon zkrátka znát. 

Jelikož dle všeho neexistuje možnost, jak uživatelsky nakloněný displej iMacu opravit (nebudeme-li počítat podložení jeho jedné strany), Applu pravděpodobně nezbude nic jiného než spustit svolávací akci a iMacy, které touto vadou trpí, skrze ní vyměnit. Žádné oficiální stanovisko od něj nicméně zatím nedorazilo, takže je v tuto chvíli možné maximálně tak obrátit se na prodejce či servisy se žádostí o reklamace. Dá se však očekávat, že se Apple vyjádří již brzy a svým zákazníkům udělá jasno v tom, jak problém co nejlépe vyřešit. 

Související články

Dnes nejčtenější