Zavřít reklamu

Koronavirus stále straší Česko, ale i prakticky celý zbytek světa. Když jsme vás počátkem tohoto roku začali informovat o tom, kde můžete získat aktuální a relevantní informace o průběhu šíření koronavirové nákazy, řada z nás nepočítala s tím, že COVID-19 bude tématem i o několik měsíců později. Spolu s tím, jak se po období dovolených vrací životy řady lidí zpět ke standardnímu režimu, stoupá také u některých potřeba informovanosti o tom, jak se virus šíří po světě.

Kromě mapy, kterou jsme zmiňovali v jednom z našich prvních článků na toto téma, je k dispozici také živý stream na síti YouTube. Nejedná se o žádnou novinku – na kanále s názvem Roylab Stats běží přenos od 26. ledna, a uvítají ho zejména ti, kteří chtějí sledovat vývoj pandemické situace v reálném čase. Cílem přenosu je zejména šíření relevantních informací a snížení paniky a strachu.

Na nepřetržitě běžícím videu mohou diváci sledovat nejen údaje o vývoji počtu nakažených v jednotlivých zemích, ale také data pro celý svět. Zobrazují se zde údaje o celkovém počtu nakažených, uzdravených, o počtu úmrtí nebo třeba o tom, v kolika státech je aktuálně koronavirová nákaza aktivní. Na videu mohou diváci také sledovat neustále aktualizované novinové titulky, související s nákazou COVID-19. Informace pochází z oficiálních zdrojů, jako je Světová zdravotnická organizace, zpravodajské agentury nebo třeba ministerstva zdravotnictví po celém světě. Provozovatel kanálu nicméně upozorňuje sledující na to, že ne všechna data mohou být stoprocentně aktuální, a že se nemůže nepřetržitě věnovat pouze streamu.

Dnes nejčtenější

Další články